Reklama

Radni rozpatrzyli skargi na starostę i zarząd powiatu

Opublikowano:
Autor:

Radni rozpatrzyli skargi na starostę i zarząd powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni powiatowi zajęli się dzisiaj rozpatrywaniem dwóch skarg na działalność starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha i zarządu powiatu, złożonych przez Stowarzyszenie Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska. Tylko jedną z nich uznano za zasadną.

Pierwsza skarga dotoczyła działalności starosty i zarządu związanej z Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. Ogólnopolska Inicjatywa Obywatelska zarzuciła im podejmowanie nieodpowiedialnych działań, które doprowadziły do spadku bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu oraz pogłębienia zapaści finansowej szpitala. Podmiot skarżący zwrócił uwagę na rezygnację kontraktów z NFZ, zlikwidowanie niektórych oddziałów szpitalnych czy brak środków na przeprowadzenie niezbędnych remontów.

Decyzją 7 głosów "za", radni uznali tę skargę za zasadną.

Kolejna skarga stowarzyszenia miała związek z dr Adamem Handzelewiczem, który w ramach wolontariatu wykonywał czynności doradcze w zakresie ochron zdrowia w powiecie. Pełnił tym samym funkcję społecznego doradcy starosty ds. szpitala. Zdaniem skarżącego, dr Handzelewicz nie miał doświadczenia w tym zakresie, ponieważ jego działalność skupiała się głównie na usługach budowlanych na rzecz placówek służby zdrowia. Radni powiatowi nie zgodzili się jednak ze stanowiskiem Ogólnopolskiej Inicjatywy Obywatelskiej.

Dziesięcioma głosami "za" skarga została uznana za bezzasadną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE