Reklama

Radni ustalili dyżury aptek w powiecie

Opublikowano:
Autor:

Radni ustalili dyżury aptek w powiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada powiatu podczas dzisiejszej sesji głosowała nad ustaleniem godzin pracy i dyżurów aptek, znajdujących się na terenie powiatu kutnowskiego. Tylko jedna z nich będzie czynna całodobowo, także w niedzielę i święta - mowa o aptece "Medest" przy ul. Mickiewicza w Kutnie.W większości gmin apteki będą czynne do wieczora, także w weekendy. Wyjątek stanowi m.in. gmina Bedlno, Dąbrowice czy Łanięta, gdzie leki będzie można kupić jedynie od poniedziałku do piątku, maksymalnie do godziny 17. Wzbudziło to wątpliwości radnego Bartosza Serendy, który zauważył, że wieczorem i w weeekendy mieszkańcy będą musieli szukać pomocy farmaceuty w sąsiednich miastach.

- Czy akcpetujecie to, że apteki będą otwarte do godziny 15. w tygodniu, a w weekendy w ogóle? W Kutnie apteki są czynne do 20. czy 21., a nawet całodobowo. O 6 rano mieszkańcy Żychlina czy Oporowa muszą więc jechać po medykamenty do Kutna. A nie każdy ma samochód - zauważył B.Serenda.

Pozostali członkowie Rady Powiatu nie mieli uwag co do uchwały. Radnym udało się ją przegłosować szesnastoma głosami "za".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE