Reklama

Radni wprowadzili zmiany do budżetu

Opublikowano:
Autor:

Radni wprowadzili zmiany do budżetu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na dzisiejszej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie zmian w budżecie Miasta Kutno na rok 2015. Zgromadzeni zaakceptowali projekt - 15 było "za", nikt się nie sprzeciwił i nikt nie wstrzymał się od głosu. Zmiany podyktowane były zwiększeniem dochodów przeznaczonych na remont hali przy SP 1 oraz przesunięciami wydatków na poszczególne miejskie inwestycje.

Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński skupił się głównie na omówieniu inwestycji. Włodarz wspomniał o umieszczeniu ławek oraz róż i gazonów na Placu Piłsudskiego, konferencji zaplanowanej na Święto Róży czy witaczach przy drogach wjazdowych do miasta. Głos w tej sprawie zabrał Rafał Jóźwiak, który dopytał o szczegóły dotyczące tablic na obrzeżach Kutna, m. in. o podświetlenie. Odpowiedzi udzielił mu naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju UM Michał Adamski.

Tematem obrad był także System Informacji Miejskiej.

- System ułatwi poruszanie się w przestrzeni miejskiej, a także umożliwi szybszy dostęp do informacji o obiektach użyteczności publicznej - mówił prezydent. - Inwestycją zajmuje się firma Utal sp. z. o. o. z Poznania, wytwarzająca m. in. tablice rejestracyjne, a jej koszt wynosi 3 150 000 zł.

Podczas sesji uchwalono także zmianę siedziby Obwodowej Komisji Wyborczej nr 1 w Kutnie. Zmiany dokonano z uwagi na referendum, odbywające się w tym samym czasie co Święto Róży.

Mieszkańcy ulic: Berka Joselewicza, Bł.Ks. Michała Oziębłowskiego, Bł.Ks. Michała Woźniaka, Królewska, Krótka, Miła, Nawrot, Norberta Barlickiego, Pereca, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Podrzeczna (z wyłączeniem nr nieparzystych od 15 do 29), Szaloma Asza, Teatralna, Wincentego Witosa, Zamenhofa, Zduńska, aby zagłosować w referendum będą musieli udać się do budynku Urzędu Stanu Cywilnego, ul. 29 Listopada 4.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE