Reklama

Radni zatwierdzili zmiany w budżecie powiatu

Opublikowano:
Autor:

Radni zatwierdzili zmiany w budżecie powiatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wprowadzenie zmian w budżecie na 2016 rok oraz zmiana uchwały dotyczącej Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kutnowskiego były jedynymi punktami znajdującymi się w porządku obrad dzisiejszej sesji w powiecie. Radnym udało się przegłosować obydwie uchwały, choć zdania na ich temat były mocno podzielone.

Czego miałyby dotyczyć wspomniane zmiany w budżecie? Głównie dochodów i wydatków, których kwota zwiększy się o 405 933 zł. Dodatkowe pieniądze powiat pozyska m.in. od Urzędu Miasta (na budowę drogi Gołębiew Stary-Bielawki-Stara Wieś), z przedłużenia umów na dzierżawę terenu oraz z dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (na utworzenie eko-pracowni w II LO w Kutnie).

Jeśli zaś chodzi o wydatki, to starostwo planuje rozdysponować pieniądze m.in. na budowę wcześniej wspomnianej drogi powiatowej, założenie klimatyzacji w budynku starostwa (co wzbudziło największe kontrowersje wśród radnych), zwiększenie rezerwy oświatowej czy zakup samochodu dla Powiatowego Urzędu Pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE