Reklama

Radny Matusiak zachował mandat

Opublikowano:
Autor:

Radny Matusiak zachował mandat - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy stanęli dzisiaj na sesji po stronie Krzysztofa Matusiaka. Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Kutno Plus domagało się wygaszenia jego mandatu, argumentując swój wniosek złamaniem ustawy o samorządzie gminnym.Zdaniem stowarzyszenia K. Matusiak jako członek zarządu Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej Pionier nie może jednocześnie pełnić funkcji radnego, bo Pionier prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o mienie stanowiące własność miasta.

- Zgodnie z art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności - podnosiło Stowarzyszenie Kutno Plus.

Tymczasem radni poprosili o opinie prawne w tym temacie. Wynika z nich, że radny nie złamał ustawy o samorządzie gminnym, bo K. Matusiak nie korzysta z mienia miasta na uprzywilejowanych zasadach, wykorzystując swoją pozycję w Radzie Miasta. Ostatecznie stosunkiem głosów 16 za i jeden wstrzymujący się (Rafał Jóźwiak) odrzucono wniosek stowarzyszenia. Dodajmy, że radny Matusiak na czas dyskusji o jego sprawie wyszedł z sali i nie brał udziału w głosowaniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE