Reklama

Radny Michalski usunięty z klubu

Opublikowano:
Autor:

Radny Michalski usunięty z klubu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy z klubu Porozumienie dla Kutna zadecydowali o wykluczeniu ze swoich szeregów Tomasza Michalskiego. Powód? Nierealizowanie obowiązków związanych z mandatem radnego. Przypomnijmy, że rajca od 26 listopada ubiegłego roku nie stawia się na obradach Rady Miasta. Nie uczestniczy również w posiedzeniach komisji budżetu, której jest członkiem.- Od takiej decyzji klubu zadecydowała postawa radnego, który nie wypełnia swoich obowiązków, powierzonych przez wyborców. Znaczenia nie miała tu sprawa związana z przydziałem mieszkania komunalnego. Przecież prokuratura nie dopatrzyła się żadnych znamion przestępstwa - mówi Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta (Porozumienie dla Kutna).

G. Chojnacki o całej sytuacji zamierza także poinformować komisarza wyborczego. Wykluczenie z klubu oznacza, że T. Michalski będzie teraz działał na własną rękę. Wszystko wskazuje na to, że odwołanie z klubu to jedyna konsekwencja, jaką poniesie radny.

Prawo przewiduje bowiem wygaśnięcie mandatu radnego z chwilą jego śmierci, każdy samorządowiec może również sam zrezygnować z tej funkcji, odwołany może zostać także w drodze referendum lub wtedy, gdy dopuści się przestępstwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE