Reklama

Reklama

Radny nie przebiera w słowach ws. szpitala. ''Zrobiłem robotę, którą powinna zrobić trójka posłów''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Suchej nitki na prezesie KSS, staroście oraz posłach z Kutna nie zostawia radny powiatowy Bartosz Serenda. W jego opinii, lokalni parlamentarzyści nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań i zamiast walki o przyszłość szpitala, poprzestali na półśrodkach. Zdaniem Serendy, to on - jako zwykły radny - zrobił w tej sprawie to, czym zająć powinna się trójka posłów.

Reklama

Przypomnijmy, że dziś ze stanowiska prezesa Kutnowskiego Szpitala Samorządowego zrezygnował Andrzej Pietruszka. Bartosz Serenda jest przekonany, że ma to związek z aktualną sytuacją placówki, przekształconej 30 października w szpital zakaźny.

- Opór mieszkańcow naszego powiatu, wywieranie presji politycznej, ciągle nagłaśnianie błędnej w opinii mojej i wielu mieszkańców naszego powiatu decyzji o przekształceniu szpitala w covidowy przyniósł rezultat. Prezes, za którego kadencji mieszkańcy de facto stracili dostęp do powszechnego szpitala - rezygnuje. Nad tym samym powinien pomyśleć starosta kutnowski, z którym - jak pisze wojewoda, było to konsultowane [...] - twierdzi radny.

Nie bez winy jego zdaniem są także parlamemtarzyści.

- [...] I kutnowscy posłowie, bo przespali tę sprawę. W szczególności poseł Tadeusz Woźniak, który kojarzy mi się ze składaniem kwiatów i ciągłym uczestnictwem w jakichś uroczystościach oraz poseł Paulina Matysiak, która nie przebywając na codzień w Kutnie przesiąknęła już chyba do końca warszawskimi sprawami. I jako jedyna z Kutna poseł opozycji, powinna wywierać mega brutalną presję, to ona kieruje jakieś pisemko z kilkoma jakimiś ogólnymi pytaniami, na które bardzo łatwo odpowiedzieć i które na nikim nie zrobią żadnego wrażenia - komentuje Serenda.

Jak podkreśla rajca, on sam wysłał do wojewody 120 bardzo szczegółowych pytań, poinformował wszystkie ogólnopolskie media i wszedł do szpitala z kontrolą.

- Tak naprawdę jako zwykły radny zrobiłem robotę, którą powinna zrobić trójka posłów z Kutna - kwituje sprawę Serenda.

Zgadzacie się z jego opinią?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy