Reklama

Reklama

Ratownicy szkolili uczniów z Byszewa

Opublikowano: pt, 6 mar 2015 13:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Celem zaplanowanych działań profilaktycznych jest wpływanie na świadomość młodych ludzi oraz wskazanie, jak mogą pomóc innym w sytuacji zagrożenia życia. 26 lutego br. w Zespole Szkół w Byszewie odbyło się spotkanie grupy ratowników medycznych OSP Dąbrowszczak i ratownika medycznego z młodzieżą gimnazjum.Jacek Tomczak – ratownik medyczny w swoim wystąpieniu podkreślił, że bardzo często jesteśmy świadkami zdarzeń, w których potrzebna jest pomoc ratująca życie, dlatego powinniśmy umieć reagować, a nie powiększać grono „gapiów”.

Reklama

Przypomniał ważne numery telefonów, które powinien znać każdy - 999, 997, 998, 112 oraz numer kanału radiowego – 9, na którym można podawać informacje o zdarzeniu. Zaprezentował defibrylator, „inteligentne”, a jednocześnie proste w obsłudze urządzenie służące do ratowania życia. Urządzenia takie pojawiają się coraz częściej w supermarketach, stacjach paliw.

W kolejnej części spotkania omówił kolejne kroki postępowania od momentu zauważenia osoby potrzebującej pomocy, do chwili przybycia służb medycznych. W trakcie instruktażu uczniowie klas I A,B i III A ,B prezentowali czynności ratownicze, jakie może podjąć każdy świadek lub uczestnik zdarzenia.

Po obejrzeniu czynności ratowniczych wykonanych przez fachowców, uczniowie mieli możliwość przejścia błyskawicznego kursu ratownictwa medycznego. Ćwiczyli układanie leżącego w pozycji bocznej bezpiecznej, a na fantomach - sztuczne oddychanie.

Zainteresowanie gimnazjalistów przerosło nasze oczekiwania, zajęcia znacznie się przedłużyły. Mamy nadzieję, że po tej lekcji uczniowie z ZS w Byszewie nie przejdą obojętnie obok człowieka leżącego na ulicy, nie dołączą do grona „gapiów”, gdy staną się świadkami wypadku. Oni podejmą czynności ratowania życia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)