Reklama

Reklama

[WIDEO] Razem vs. Konfederacja: posłanka z Kutna w Ringu Politycznym. Jak jej poszło?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: YouTube

[WIDEO] Razem vs. Konfederacja: posłanka z Kutna w Ringu Politycznym. Jak jej poszło?  - Zdjęcie główne

. | foto YouTube

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczorajszego wieczoru Paulina Matysiak stanęła w szranki z posłem Konfederacji, Dobromirem Sośnierzem. Politycy dwóch skrajnie różniących się od siebie ugrupowań prowadzili zaciętą dyskusję w "Ringu Politycznym" na youtubowym kanale MyPolitics. Tematem słownej batalii był transport i bezpieczeństwo na drodze. Kto wyszedł z tego starcia zwycięsko?

Reklama

Ring Polityczny to cykl debat z udziałem polskich polityków, prowadzony przez Mikołaja Dowejko. Tym razem jego zaproszenie przyjęli: posłanka Razem, Paulina Matysiak oraz poseł Konfederacji, Dobromir Sośnierz.  Dyskusja składała się z pięciu segmentów: cztery z nich podzielone na trzy rundy, po dwie minuty każda, zaś ostatni to wolne wypowiedzi. Politycy zmierzyli się z pytaniami:

Czy pojawienie się prywatnej inicjatywy w transporcie publicznym to dobre zjawisko i czy pownno być dalej rowijana, czy moze państwo powinno przeszkodzić przedsiębiorcom w tej kwestii? 

Jakie i czy w ogóle powinny być limity prędkości na drogach samochodowych? Czy prędkość powinna być również regulowane w przypadku hulajnóg?

Jak powinna wyglądać kwestia mandatów? Jakiś czas temu głośno było o mandatach progresywnych, których wysokość zależałaby od zarobków kierowcy, który popełnił wykroczenie. Czy to dobry pomysł? Jaki powinien być próg promili we krwi pozwalający na wejście do samochodu i poprowadzenie pojazdu? 

Jak ocenia Pan/Pani stan polskich dróg i jakich inwestycji potrzebujemy, by ruch drogowy i transport był sprawniejszy i czy powinnismy dopuścić do nich prywatną inicjatywę?

 Jak można się było spodziewać, obojgu politykom trudno było znaleźć wspólny język. Największe różnice zdań pojawiły się w przypadku limitów prędkości i wysokości mandatów. Podczas, gdy Dobromir Sośnierz uznał obecne ograniczenia prędkości za "debilne", twierdząc, że i tak nikt się do nich nie stosuje, Paulina Matysiak dopominała się o zwiększenie kar dla kierowców. Oboje byli za to zgodni, że stan polskich dróg daleki jest od ideału i wymaga daleko idących inwestycji. Mimo wszystko debata miała kulturalny przebieg i obyło się bez incydentów. Pełny przebieg dyskusji możecie obejrzeć poniżej:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy