Reklama

Remont drogi zaszkodził mieszkańcom? "Klienci i pracownicy ZUS zabierają nam miejsca!"

Opublikowano:
Autor:

Remont drogi zaszkodził mieszkańcom? "Klienci i pracownicy ZUS zabierają nam miejsca!" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzięki pracom remontowym na os. Batorego nawierzchnia ma być gładka niczym lustro. Zanim jednak remont dobiegnie końca, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu i - jak się okazuje - brakiem wystarczającej liczby miejsc parkingowych. Z tym problemem mierzą się głównie mieszkańcy okolicznych bloków, którzy twierdzą, że miejsca do parkowania zabierają im klienci oraz pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Lokatorzy bloku przy ul. Łokietka 2 nie kryją irytacji, czego dowodem mogą być m.in wiadomości przesyłane do naszej redakcji. Pośrednią przyczyną złości mieszkańców są prowadzone prace remontowe.

- Mieszkańcy bloku zostali pozbawieni miejsc parkingowych przez pracowników i interesantów ZUS-u. Pracownicy ZUS pozostawiają tam swoje samochody od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia chociaż maja swój parking na terenie placówki a mieszkańcy bloku nr 2 nie mają gdzie zostawić swoich samochodów - denerwuje się jedna z mieszkanek.

W podobnym tonie wypowiadają się lokatorzy z ul. Łokietka 1.

- Lata temu klienci ZUS zabierali miejsca parkingowe mieszkańcom, parkując wzdłuż ul. Jagiełły, więc w końcu spółdzielnia zrobiła parking osiedlowy między blokami przy ul. Łokietka. Teraz okazuje się, że klienci i pracownicy ZUS wjeżdżają na parking osiedlowy, chociaż mają wyznaczone swoje miejsca na terenie placówki - grzmi mieszkaniec Łokietka 1.

Narzekania mieszkańców nie przekładają się jednak na czyny. Straż miejsca nie odnotowuje bowiem zgłoszeń dotyczących parkowania na osiedlu przez osoby nieuprawnione.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że ul. Jagiełły jest obecnie wyłączona z ruchu, co wiąże się z ograniczeniem miejsc parkingowych w tym rejonie. Nie wpływają do nas jednak żadne sygnały od lokatorów bloków przy ul. Łokietka. Jeśli mieszkaniec ma pewność, że dane auto bezprawnie zajmuje miejsce parkingowe, zawsze może do nas zadzwonić i powiadomić nas o sprawie pod darmowym numerem 996 - zapewnia komendant kutnowskiej straży miejskiej, Ryszard Wilanowski.

Szkopuł w tym, że pod blokami... nie ma znaku zakazującego parkowania osobom niezamieszkującym przy ul. Łokietka. Na miejscu spotkaliśmy zresztą lokatora, który przekonuje, że jemu akurat obecna sytuacja zupełnie nie wadzi.

- Remont potrwa chwilę, utrudnienia są i zaraz miną, a droga będzie przynajmniej zrobiona. Nie ma się na co wściekać - ucina krótko mężczyzna.

A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy Pionier, chociażby na czas remontu, powinien wprowadzić zmiany w przepisach dotyczących parkowania przy ul,. Łokietka?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE