Reklama

Remont mieszkania – zrób to sam

Opublikowano:
Autor:

Remont mieszkania – zrób to sam - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O tym, że raz na kilka lat trzeba przynajmniej w niewielkim stopniu odnowić swoje cztery kąty, wie chyba każdy. Czasem wystarczy pomalowanie ścian lub nowe tapety, czasami przyda się także nowa armatura łazienkowa czy nowe meble w kuchni. Ale bywa i tak, że musimy tu i ówdzie zburzyć ścianę albo postawić nową. Wszystko to wymaga pewnych umiejętności i czasu. Ale czy koniecznie musimy zatrudniać od razu całą ekipę budowlaną, która ledwo się pomieści w naszym M2? Niekoniecznie. Jeżeli mamy trochę chęci oraz niezbędną podstawową wiedzę i odrobinę tak zwanej „smykałki”, a przy tym nie dysponujemy znacznym budżetem, możemy zabrać się za remont mieszkania samodzielnie.

Po pierwsze: zaplanuj

Każdy etap prac remontowych musimy dokładnie zaplanować – w przeciwnym wypadku nawet pozornie niewielki remont może przeciągać się w nieskończoność, skutecznie utrudniając nam codzienne życie. Dlatego na początku warto ocenić, co na pewno nadaje się już do wymiany i ustalić zakres oraz kolejność prac, łącznie z terminami, ponieważ w ten sposób łatwiej będzie nam zmotywować się do działania. Podczas planowania przygotowujemy listę potrzebnych narzędzi, materiałów budowlanych i nowych elementów wystroju mieszkania, jak meble, urządzenia sanitarne czy nowe płytki na ściany. Sporządzamy także jak najdokładniejszy kosztorys, aby już na początku mieć świadomość, czy zmieścimy się w założonym budżecie.

Po drugie: kup materiały

Łatwo powiedzieć – kup. Ale jak wybrać najlepsze materiały budowlane, które jednocześnie nie pochłoną całego naszego remontowego budżetu? Przede wszystkim warto rozejrzeć się w okolicznych marketach budowlanych i hurtowniach, gdzie możemy ponegocjować cenę. Takie rozwiązanie wymaga jednak sporo czasu, cierpliwości i … paliwa – piesza wycieczka po hurtowniach budowlanych całego powiatu nie wydaje się najciekawszym sposobem na spędzanie weekendu. Rekonesans w terenie można poprzedzić researchem w Internecie. Niektóre sklepy stacjonarne udostępniają swoją ofertę na stronach internetowych, np. https://www.obi.pl/budowac/materialy-budowlane/c/175, zatem możemy porównać ceny w kilku marketach i wybrać się na zakupy tylko do tego, w którym znajdziemy najkorzystniejsze ceny. Możemy także zdecydować się na zakupy online, w sklepie internetowym, ale w takim wypadku musimy uwzględnić koszty przesyłki, które w przypadku większych i cięższych produktów mogą znacząco wpłynąć na ostateczną cenę i sprawić, że nie będzie się już różniła od tej w markecie. Warto także pamiętać, że z oszczędzaniem nie należy przesadzać, ponieważ nadzwyczajnie niska cena czasem zupełnie zwyczajnie wiąże się z wadliwym towarem lub niską jakością i może się okazać, że niebawem znów będziemy musieli naprawiać usterki.

Po trzecie: zabierz się do dzieła

Skoro akcesoria budowlane mamy już skompletowane, pora chwycić za drucianą szczotkę i zacząć oczyszczać ściany. Jeżeli planujemy zmiany w układzie pomieszczeń, na pierwszy ogień idzie wyburzanie – w tym celu musimy wykupić kontener na gruz. Następnie skuwamy płytki w łazience, najlepiej przy pomocy młotowiertarki wyposażonej w odpowiednie funkcje. Kiedy zaś wszystko doprowadzimy do stanu wyjściowego, można spokojnie zacząć tworzenie nowego, pięknego wnętrza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE