Reklama

Reklama

Remonty dróg, zmiany w szkołach i nie tylko. Starostwo podsumowuje najważniejsze inwestycje minionego roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Remonty dróg, zmiany w szkołach i nie tylko. Starostwo podsumowuje najważniejsze inwestycje minionego roku - Zdjęcie główne

Remonty dróg, zmiany w szkołach i nie tylko. Starostwo podsumowuje najważniejsze inwestycje minionego roku | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo Powiatowe w Kutnie podsumowuje najważniejsze inwestycje zrealizowane w 2022 roku. Za nami m.in. remonty dróg, kolejne prace w kutnowskim szpitalu oraz w powiatowych szkołach.

Reklama

Starostwo informuje, że w 2022 roku udało się przeprowadzić kilka inwestycji drogowych. Chodzi o remont dróg powiatowych nr 2172E Nowe – Marynin – Zalesie – Opiesin – Kurza Jama – Grabów – Nagórki na odcinku od km 0+000 do km 2+828 oraz nr 2133E st. kolej. Strzelce Kujawskie – Strzelce – Oporów na odcinku od km 3+420 do km 7+980. 

Wybudowano również chodnik do placówki „Różany Zakątek” w pasie drogowym drogi powiatowej Nr 2123E Kutno – Oporów – Żychlin – Kaczkowizna, powstały też dwa interaktywne przejścia dla pieszych przy szkołach w Żychlinie przy ulicy Żeromskiego oraz Łukasińskiego. 

- Ogromną inwestycją w roku 2022 była także przebudowa i rozbudowa budynku Kutnowskiego Szpitala Samorządowego z przeznaczeniem na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz części Bloku Operacyjnego wraz z wyposażeniem – podsumowuje starosta Daniel Kowalik.

Jakie prace podejmowano natomiast w minionym roku w powiatowych szkołach?

  • budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół nr 3,
  • termomodernizacja sali gimnastycznej przy SOSW nr 1,
  • przebudowa odcinka sieci ciepłowniczej zlokalizowanej na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 przy ul. Kościuszki 11 kolidującego z planowaną budową boiska wielofunkcyjnego przy Zespole szkół nr 2.
 

- Opracowaliśmy także w 2022 roku dokumentację projektowo-kosztorysową na wykonanie przebudowy  i wymiany instalacji elektrycznej i teletechnicznej w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie przy ul. Kościuszki 16 w Kutnie – dodaje wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska.

 

- Realizowanie inwestycji jest dla nas niesamowicie ważne. Cieszę się, że udało się w 2022 roku zrealizować tak wiele zadań ważnych dla mieszkańców powiatu kutnowskiego. Po wielu latach przeprowadziliśmy remont drogi powiatowej nr 2172E Nowe – Marynin – Zalesie – Opiesin – Kurza Jama – Grabów – Nagórki na odcinku od km 0+000 do km 2+828. Mieszkańcy od wielu lat czekali na tę inwestycję – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Info: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy