Reklama

Repatrianci wrócą do Ojczyzny? Kutno chce przyjąć rodzinę z byłego ZSRR

Opublikowano:
Autor:

Repatrianci wrócą do Ojczyzny? Kutno chce przyjąć rodzinę z byłego ZSRR - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nasze miasto kolejny raz chce przyjąć rodzinę repatriantów. Dziś pojawił się projekt uchwały w tej sprawie.

Kutno gotowe jest przyjąć czteroosobową rodzinę repatriantów polskiego pochodzenia z terenów azjatyckiej części byłego Związku Radzickiego. Co najmniej jedna osoba z danej rodziny musi posiadać wykształcenie wyższe.

- Gmina zobowiązuje się zapewnić nieokreślonemu imiennie kandydatowi na repatrianta i jego najbliższej rodzinie przez okres nie krótszy niż 2 lata warunki do osiedlenia się poprzez przydział mieszkania z zasobów Towarzystwa Budownictwa Społecznego na terenie Gminy Miasta Kutno i zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego na czas nieokreślony; zapewnienie źródła utrzymania poprzez umożliwienie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zawartej na czas nie krótszy niż 2 lata dla jednej osoby z rodziny – czytamy w projekcie uchwały.

W uzasadnieniu czytamy, że proponowany projekt uchwały jest odpowiedzią na realizowany od wielu lat program repatriacji Polaków, którzy są zainteresowani powrotem do kraju. W przypadku podjęcia uchwały nie określającej imiennie rodziny repatrianta gminie przysługuje dotacja celowa z budżetu państwa

- Uzyskane na ten cel środki finansowe pokryją podstawowe koszty związane z przyjęciem na teren Miasta Kutno jednej rodziny repatriantów – czytamy w projekcie.

Radni pochylą się na tą sprawą na najbliższej sesji, która odbędzie się 26 czerwca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE