Reklama

Rewolucja w gminie Kutno! Zobacz, które sołectwa mają zniknąć z mapy

Opublikowano:
Autor:

Rewolucja w gminie Kutno! Zobacz, które sołectwa mają zniknąć z mapy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Takich zmian administracyjnych próżno szukać na terenie innych gmin naszego powiatu. Gmina Kutno planuje redukcję sołectw i, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, od przyszłego roku 13 z nich zniknie z mapy. Jaki jest cel zapowiadanych zmian?

Pomysł wysunęła komisja budżetu, której przewodzi Michał Kacprzak. Temat nabrał mocy prawnej podczas poniedziałkowej sesji Rady Gminy Kutno. Rajcy zaaprobowali plan redukcyjny, podejmując decyzję o przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami wszystkich miejscowości na terenie gminy. Spotkania mają na celu zaopiniowanie projektu uchwały dotyczącej zmiany granic dotychczasowych sołectw.

Jeśli uchwała wejdzie w życie, dotychczasowa liczba sołectw zmniejszy się z 31 do 18. Jak wyjaśnia wójt Justyna Jasińska, zmiana ma usprawnić komunikację między mieszkańcami a sołtysem i władzami gminy, wyrównywać szanse i scentralizować życie mieszkańców sołectw. Gmina Kutno jest jedyną w powiecie kutnowskim, która planuje przeprowadzenie takowej rewolucji.

- Obecnie mamy sytuację, że niektóre sołectwa liczą sobie 800 mieszkańców, inne z kolei, choć czasem o podobnym obszarze, zaledwie 40. Chcemy zniwelować te dysproporcje. Redukcja liczby sołectw wiąże się z samymi korzyściami dla wszystkich mieszkańców naszej gminy - przekonuje wójt.

Spotkania konsultacyjne z mieszkańcami będą zwoływane w terminie do 15 stycznia. Jeśli plan uda się wcielić w życie, w przyszłym roku należy spodziewać się nowych wyborów sołeckich. Jak wyglądać będzie nowy podział administracyjny gminy Kutno? Które sołectwa przestaną istnieć? Tego dowiesz się z poniższej mapki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE