Reklama

Reklama

Robi się coraz chłodniej. Kutnowska policja apeluje do kierowców!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/Pixabay

Robi się coraz chłodniej. Kutnowska policja apeluje do kierowców! - Zdjęcie główne

Robi się coraz chłodniej. Kutnowska policja apeluje do kierowców! | foto poglądowe/Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Robi się coraz chłodniej, a pierwsze poranne przymrozki mogą dać się we znaki kierowcom. Szczególnie tym, którzy nie wymienili jeszcze opon na zimowe. W związku z tym kutnowska policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Nadchodzące dni na drogach naszego regionu mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani.

Reklama

Wraz ze zmianą pogody, na drogach jest coraz bardziej niebezpiecznie - nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Jest to czas, kiedy prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych wzrasta kilkakrotnie. Pogarszające się warunki drogowe -występowanie mgły, opadów deszczu czy śniegu, śliska nawierzchnia i niska temperatura - znacznie wydłużają drogę hamowania, co przy dużym natężeniu ruchu na naszych drogach wpływa negatywnie na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Rozsądek przede wszystkim

Pamiętajmy, że padający śnieg lub śnieg z deszczem oraz przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o kolizję czy potrącenie.

- Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo, to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze - podkreśla kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Zadbajmy o nasze pojazdy

Funkjonariusze mówią też o konieczności jak najlepszego zadbania a samochód przed wyjazdem.

- Kierowca musi pamiętać, aby wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, który nie zamarza w niskich temperaturach. Kolejno należy sprawdzić, czy w silniku nie brakuje oleju i płynu do chłodnicy. Warto już zmienić opony na zimowe, a nie czekać, aż spadnie śnieg - z pewnością wpłynie to na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym - dodaje kom. E. Machnik.

Pamiętajmy o elementach odblaskowych

Szczególny apel policja kieruje również do pieszych. Dla nich największym zagrożeniem jest szybko zapadający zmrok.

- Nawet będąc przed przejściem dla pieszych, należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Przypomnijmy, że podczas jesienno-zimowej aury jesteśmy mniej widoczni. Piesi, jak i rowerzyści powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Każdy element odblaskowy, niezależnie czy jest to kamizelka odblaskowa, breloczek czy opaska sprawią, że poruszając się po drodze, będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy - apelują mundurowi.

Info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy