Reklama

Reklama

Romantyczne miejsca w Łódzkiem, gdzie można się oświadczyć. Zobacz listę! [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaręczyny to jeden z ważniejszych momentów w wielu związkach. Jak wybrać idealne miejsce, czas i czym się kierować? Zapewne pytania te będą Wam towarzyszyć podczas przygotowań do tej wyjątkowej chwili. Przygotowaliśmy listę pięciu urokliwych miejsc, które mogą Was zainspirować do wybrania tego jedynego.

Reklama

Województwo łódzkie skrywa wiele „perełek”

Jak się pewnie domyślacie, wybór miejsca zaręczyn to oczywiście sprawa indywidualna. Dla jednej osoby najlepiej sprawdzi się kolacja w wykwintnej restauracji, a dla innej spacer w zacisznym parku. Powszechnie panuje jednak przekonanie, że zaręczyny powinny być efektowne. Ponoć, aby znaleźć takie efektowne miejsce, jedynym wyjściem jest wyjazd za granicę albo przejechanie całej Polski w poszukiwaniu idealnej lokalizacji.

Jak się jednak okazuje, nie trzeba daleko wyjeżdżać, a piękne, klimatyczne miejsca często znajdują się na wyciągnięcie dłoni. Poniżej prezentujemy nasze TOP 5 romantycznych miejsc na zaręczyny w Łódzkiem. Zdjęcia każgego z nich znajdziecie z podpisami w galerii.

Romantyczny park w Arkadii 

Oświadczyny na łonie natury, wśród zieleni, zabytków i klimatycznej atmosfery. Brzmi dobrze? Jeśli tak, wybierzcie się do Arkadii. To niewielka miejscowość między Nieborowem a Łowiczem, gdzie czeka na Was jeden z najpiękniejszych parków w Polsce. Założyła go pod koniec XVIII wieku Helena Radziwiłłówna, wzorując się na innych ogrodach tego typu w Europie. Z jej pomysłu powstało magiczne miejsce, idealne dla zakochanych.

Piękne aranżacje, kręte parkowe ścieżki, malownicze stawy, strumienie, a nawet wodospady to tylko niektóre cieszące oko atrakcje ogrodu. Ciekawym uzupełnieniem natury są też budowle, m.in. pozostałości akweduktu, kamienny łuk, groty czy świątynia Diany. Zapewniamy, że poczujecie się tam jak w zaczarowanym świecie!

Pałac w Nieborowie

Kolejną propozycją jest położony całkiem niedaleko od parku w Arkadii, pałac w Nieborowie. Do pałacu i otaczających go ogrodów dojedziecie stamtąd dosłownie w 5 minut. To miejsce wielokrotnie odwiedzane przez pary i bardzo często wybierane do sesji ślubnych. Pasuje zatem na zaręczyny? Jak najbardziej tak (szczególnie jeśli zależy Wam na bajkowym tle do zdjęć zaręczynowych).

Historia pałacu sięga XIV wieku, kiedy stał tu drewniany dwór. Obecnie znajdujący się budynek został zbudowany w XVII wieku, a wewnątrz czekają bogato zdobione komnaty, piękna klatka schodowa, liczne złocenia, obrazy i portrety. Wokół pałacu znajduje się ogród barokowy z interesującymi aranżacjami roślinnymi, labiryntami, rabatami kwiatowymi oraz malowniczymi alejkami. Możecie również zorganizować piknik nad pobliskim stawem i odpocząć na łonie natury. 

Arboretum SGGW w Rogowie

To miejsce zdecydowanie warto odwiedzić jesienią. Bogactwo drzew z różnokolorowymi liśćmi zapiera dech w piersiach, a spacer wśród nich jak najbardziej można wykorzystać w celu zaręczyn. 

Arboretum w Rogowie to jedno z najbardziej cenionych arboretów w Europie i perełka naszego województwa. Rozległy teren zapewnia ciszę, komfort i intymność, a wiele egzotycznych drzew, kwiatów czy instalacji kreuje niezwykle magiczną atmosferę. Oprócz terenów leśnych, znajdziecie tam też Alpinarium i kolekcje roślin szklarniowych. Strumyki, oczka wodne i wyjątkowa górska roślinność tworzą prawdziwą ucztę dla oka.

Zamek w Oporowie

Ten malowniczy zamek położony jest w odległości 15 km od Kutna. Jak czytamy na oficjalnej stronie - „późnogotycka rycerska siedziba obronna, jest jednym z nielicznych średniowiecznych założeń rezydencjonalnych zachowanych w Polsce. [...] Budowlę otacza krajobrazowy park z ok. 1840 r., z dwoma pawilonami z XIX w. – Domkiem Neogotyckim i Domkiem Szwajcarskim.”

Klimatycznie wygląda w każdą porę roku. Latem – otoczony przez rozłożyste drzewa i zielony park, zimą – niczym lodowa kraina, pełna śniegu i lodu w fosie otaczającej zamek. Dodatkową atrakcją może być niezbyt duży, ale klimatyczny park a także most, który stał się obowiązkowym miejscem wielu sesji zdjęciowych. W środku znajduje się także muzeum udostępnione do zwiedzania.

Pasaż Róży w Łodzi

Ostatnia propozycja to coś nieco innego. W porównaniu do wyżej wymienionych parków i zamków, centrum Łodzi może wydawać się nieco nie na miejscu. Jednak jak się za chwilę przekonamy, nawet w tym zgiełku i ciągłym pośpiechu da się znaleźć prawdziwe perełki. Pasaż Róży znajdziemy w jednej z bram na ulicy Piotrkowskiej, a przechodząc przez nią możemy przenieść się w inny wymiar. Chociaż zwykle miejsce pełne jest turystów i Łodzian, da się znaleźć momenty, kiedy ruch jest minimalny. Często dzieje się tak po zmroku, kiedy większość myśli, że instalacja złożona ze szkiełek odbijających światło nie ma już swojego uroku. 

Jeśli wybranka Twojego serca uwielbia blask, tutaj będzie mieć go pod dostatkiem, i w dzień, i w nocy. Kawałki szkła na elewacji kamienic ułożono tak, aby miejscami przypominały kształtem kwiat róży, a chociaż historia powstania projektu jest smutna, przyczyniła się do stworzenia czegoś wyjątkowego w sercu miasta. 

W naszym regionie da się znaleźć jeszcze dużo więcej urokliwych miejsc, które mogą być idealnym tłem do zaręczyn. Jeziora, dzikie plaże, parki, lasy, zamki, a nawet polanki pośrodku niczego - każdy znajdzie coś dla siebie. Tymczasem podzielcie się w komentarzach, która z propozycji najbardziej przypadła Wam do gustu i czy odwiedziliście już te miejsca.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE