Reklama

Roszady w kutnowskiej komendzie. Nowy naczelnik kryminalnych i 23 wakaty

Opublikowano:
Autor:

Roszady w kutnowskiej komendzie. Nowy naczelnik kryminalnych i 23 wakaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zmiany kadrowe to chleb powszedni w każdym miejscu pracy. O ile te następujące w małych firmach nie wzbudzają zainteresowania, to kwestia tego, kto zajmuje ważniejsze stanowiska w "państwówce" już tak, zwłaszcza jeśli chodzi o policję. W kutnowskiej komendzie niedawno takie zmiany zaszły, a teraz szykują się kolejne.

W ostatnim czasie doszło do zmiany na stanowisku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Nadkomisarz Piotr Więcek zastąpił dotychczasowego naczelnika - podinspektora Cezarego Olszewskiego. Rotacja na stanowisku naczelnika to nie koniec zmian w jednostce, natomiast naczelnicy innych wydziałów nadal pozostają na swoich fotelach. Choć wzmianka na ten temat nigdzie się nie pojawiła, wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić aktualną strukturę KPP.

- Zmiany na stanowiskach kierowniczych za każdym razem są aktualizowane na stronie internetowej KPP Kutno i tak też było w przypadku nowego Naczelnika Wydziału Kryminalnego. Strona internetowa KPP Kutno jest stroną publiczną dostępną dla wszystkich, gdzie można się zapoznać z aktualną kadrą kierowniczą naszej jednostki. Nowy naczelnik WK został wprowadzony i zapoznany przez I Z-cę Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie nadkom. Krzysztofa Sztanderę z całym stanem Wydziału Kryminalnego oraz pozostałą kadrą kierowniczą - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Jak udało nam się ustalić, na tym zmiany się nie kończą. Tym razem nie rotacja, a wakat, bowiem kilku mundurowych żegna się z jednostką ze względu na osiągnięcie wieku emerytalnego. Od początku roku 5 funkcjonariuszy odeszło na emeryturę (każdy z ponad 20-letnim stażem służby), a 4 z nich to policjanci podlegający bezpośrednio Naczelnikowi Prewencji i Naczelnikowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

- Każdy policjant, który odszedł na emeryturę wyraził taką chęć z uwagi na nabyte już prawa emerytalne - dodaje E. Machnik.

Fakt ten oznacza wzrost liczby wakatów. Obecnie nieobsadzonych stanowisk jest 20, a z dniem 1 marca kutnowskiej komendzie przybędą kolejne 3.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE