Reklama

Roteks nie zostanie zamknięty. To były tylko plotki!

Opublikowano:
Autor:

Roteks nie zostanie zamknięty. To były tylko plotki! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o likwidacji znanej kutnowskiej piekarni Roteks. Właściciel firmy jest zdziwiony tymi pogłoskami. - Co prawda produkcja chleba z miesiąca na miesiąc spada. Nie zwijamy jednak interesu. Wręcz przeciwnie, szukamy pracowników - mówi przedsiębiorca Andrzej Bryłka.fot. - Z miesiąca na miesiąc spożywa się coraz mniej chleba, dlatego nasza branża przeżywa kryzys - mówi Andrzej Bryłka, właściciel piekarni.

Naszą redakcję zaalarmował kilka dni temu Czytelnik, który słyszał o likwidacji piekarni na Józefowie. - Wystawili już piece na sprzedaż. Poza tym na wielu portalach branżowych znajduje się informacja, że spółka jest w likwidacji - mówi.

Andrzej Bryłka, właściciel Roteksu, podkreśla, że branża piekarnicza przeżywa kryzys już od kilku lat. Firma zatrudnia w tej chwili o ponad połowę mniej osób niż w latach prosperity (2005 r.).

- Nie produkujemy już tyle chleba co kiedyś, w związku z tym chcemy sprzedać kilka pieców. Dlaczego mają stać bezużyteczne? - wyjaśnia. - Poza tym nie należy mylić spółki Roteks, która jest rzeczywiście w likwidacji z PPHU Roteks, które prowadzę sam. Zapewniam, nie zamierzam zamykać firmy.

Piekarnia szuka w tej chwili pięciu pracowników. Jak podkreśla przedsiębiorca, na rynku brakuje fachowców. Na stanowisko piekarza zgłaszają się budowlańcy, drogowcy, tokarze i ślusarze.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE