Reklama

Rozliczamy się z fiskusem

Opublikowano:
Autor:

Rozliczamy się z fiskusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sezon na rozliczanie się z fiskusem w pełni. Czas na złożenie deklaracji podatkowych mamy do 30 kwietnia. O czym warto pamiętać przy wypełnianiu PIT-ów? Na chwilę obecną do urzędu wpłynęło około 15 tys. sztuk zeznań podatkowych PIT za 2015 rok.- W oparciu o statystykę rozliczeń w latach poprzednich spodziewamy się jeszcze wpływu około 40 tys. sztuk zeznań PIT. Tak więc dotychczas wpłynęło prawie 40 proc. spodziewanej liczby deklaracji - mówi Anita Idzikowska, odpowiedzialna za komunikację zewnętrzną w Urzędzie Skarbowym.

Jakie błędy popełniamy najczęściej przy rozliczeniach?

- Najczęściej w złożonych zeznaniach podatkowych występują błędy polegające na: nieujęciu wszystkich dochodów, jakie osiągnięte były w roku podatkowym; rozliczanie się wspólnie z dzieckiem lub korzystanie z ulgi na dziecko w sytuacji osiągnięcia przez dziecko w roku podatkowym dochodu wyższego niż kwota obowiązującego limitu tj. 3.089,00 zł; błędy rachunkowe - wyjaśnia A. Idzikowska.

W ramach tegorocznej "Akcji PIT" zorganizowany zostanie w Urzędzie Skarbowym w Kutnie "Dzień Otwarty" w sobotę - 16 kwietnia. Wydłużone godziny pracy Urzędu będą w dniach 28-29 kwietnia, urząd czynny będzie wóczas do godziny 18.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE