Reklama

Reklama

Różowa skrzyneczka w biurze posłanki. "Mam nadzieję, że podobne wkrótce znajdą się w całym Kutnie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fot. biuro poselskie Pauliny Matysiak

Różowa skrzyneczka w biurze posłanki. "Mam nadzieję, że podobne wkrótce znajdą się w całym Kutnie" - Zdjęcie główne

„Różowa skrzyneczka” w biurze kutnowskiej posłanki. To część ogólnopolskiej akcji | foto fot. biuro poselskie Pauliny Matysiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Paulina Matysiak uruchamia w swoim biurze poselskim w Kutnie tzw. różową skrzyneczkę. Znajdziecie w niej podstawowe artykuły higieniczne dla kobiet. Akcję wspiera m.in. Fundacja Różowa Skrzyneczka, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym.

Reklama

Bezpłatne środki higieny menstruacyjnej? Posłanka Matysiak udostępni je kobietom, które doświadczają wykluczenia

Według danych UNICEF z 2015 r. na całym świecie z 1,9 mld kobiet i dziewcząt, które mają okres, 500 mln nie może w pełni dbać o higienę, a 130 milionów opuszcza z tego powodu lekcje. Z raportu Kulczyk Foundation z 2020 r. wynika, że co piąta Polka nie ma środków na zakup odpowiednich środków menstruacyjnych. 

Od kilku lat osobom doświadczającym braku dostępu do artykułów higieny pomagają takie organizacje jak Akcja Menstruacja, Różowa Skrzyneczka czy Koalicja Okresowa. Wspierają one instytucje i osoby prywatne w zakładaniu Punktów Pomocy Okresowej, różowych skrzyneczek czy koszyków z podpaskami, tamponami lub wkładkami higienicznymi. 

Paulina Matysiak postanowiła dołączyć do akcji i poinformowała w mediach społecznościowych, że od poniedziałku (30 maja) w jej biurze poselskim w Kutnie będą dostępne wspomniane artykuły, z których w razie potrzeby można bezpłatnie korzystać.

— Niestety wciąż jest tak, że kobiety, które nie mają dostępu do podpasek, zastępują je tym, co mają pod ręką, czyli np. skarpetkami, watą, papierem toaletowym czy ręcznikami — mówi posłanka. — Tak być nie może. Kobiety powinny mieć możliwość bezpłatnego zaopatrzenia się w środki higieny. Uważam również, że najwyższy czas, aby miesiączka przestała być tematem tabu lub powodem do śmiechu. Zachęcam do kontaktu z organizacjami, które nagłaśniają temat walki z ubóstwem menstruacyjnym. Wszystkie kobiety i dziewczęta, które znajdą się w potrzebie, zapraszam do mojego biura poselskiego, w którym mogą liczyć na pomoc. Mam nadzieję, że wkrótce podobne punkty znajdą się w całym Kutnie.

Biuro posłanki Pauliny Matysiak znajduje się przy ul. Narutowicza 20 w Kutnie. Czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 8.00–15.00.

Info: Biuro poselskie Pauliny Matysiak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy