Reklama

Ruina zrównana z ziemią. "Tyle lat czekano na tragedię"

Opublikowano:
Autor:

Ruina zrównana z ziemią. "Tyle lat czekano na tragedię" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy kamienicy przy Kilińskiego w Żychlinie przez kilka lat z niepokojem patrzyli na rozpadający się pustostan sąsiadujący z ich budynkiem. Ruina, która mogła runąć w każdej chwili została rozebrana dopiero po interwencji "KCI". Wcześniej przez bezczynność urzędników kilka osób boleśnie przekonało się o fatalnym stanie pustostanu.fot. Ruina przez wiele lat straszyła mieszkańców. Teraz po interwencji "KCI" została rozebrana.

O sprawie pisaliśmy na początku kwietnia, gdy o interwencję poprosili nas zrozpaczeni lokatorzy.

- Tutaj bawią się małe dzieci i w każdej chwili może wyjść do niewyobrażalnej tragedii. Parę osób dostało już w głowę spadającą cegłówką - mówi Agnieszka Cieślak, która mieszka w kamienicy od 35 lat.

Lokatorzy wielokrotnie interweniowali w tej sprawie u urzędników, jednak bez efektów.

- Sytuację związaną tą ruderą była kilka razy zgłaszana, jednak zawsze bagatelizowano sprawę. A urzędnicy musieli wiedzieć o wypadkach, jakie tutaj się zdarzyły. Ta ruina stała tu wiele lat i to było jawne czekanie na tragedię - mówi z kolei Krzysztof Racewicz.

Urzędnicy do tej pory zasłaniali się nieuregulowanym stanem prawnym pustostanu, który należał do jednego z przedsiębiorców, który kilka lat temu wyjechał z Żychlina. Dopiero po interwencji "KCI" problem został rozwiązany raz na zawsze.

Kilka tygodni temu Janusz Bona z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kutnie zapewnił naszego reportera, że inspektorzy szybko rozwiążą problem. Tak też się stało i po ruderze zostały już tylko wspomnienia.

Mieszkańcy nie kryją zadowolenia.

- Rudera została zrównana z ziemią i teraz już nikomu się nie stanie się krzywda. Szkoda, tylko że urzędnicy poszli po rozum do głowy dopiero po interwencji gazety - uważa Andrzej Zieliński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE