Reklama

Ruszył Regionalny System Ostrzegania

Opublikowano:
Autor:

Ruszył Regionalny System Ostrzegania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 1 stycznia ruszył Regionalny System Ostrzegania. RSO jest to usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w telewizji i aplikacjach na komórki.Komunikaty zostaną wygenerowane przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, a następnie w naziemnej telewizji cyfrowej (telewizja regionalna) i aplikacjach telefonicznych.- Chciałbym podkreślić, że komunikaty generowane za pomocą Regionalnego Systemu Ostrzegania będą dotyczyły tylko naprawdę istotnych zdarzeń. Nie będzie tam ostrzeżeń dotyczących np. niewielkiego korka, utrudnień na drogach czy przymrozków – powiedział Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji.

Ostrzeżenia pojawiające się na ekranie telewizora będą w formie napisów. W zwięzły sposób informują i odsyłają do szczegółów, np. umieszczonych na konkretnej stronie telegazety. W telewizorach dostosowanych do potrzeb telewizji hybrydowej (tj. łączącej telewizję z internetem) istnieje możliwość przejścia na stronę oferującą np. filmową informację dotyczącą zagrożenia.

Bezpłatna aplikacja RSO dostępna jest na platformach Android, iOS oraz Windows Phone. Aplikacja zaopatrzona została również w część zawierającą poradniki postepowania w sytuacjach kryzysowych.

W aplikacji na telefony komórkowe pojawi się wkrótce opcja "push", dzięki której powiadomienia z ostrzeżeniami będą się pojawiały na telefonach bez konieczności "wchodzenia" w aplikację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE