Reklama

Reklama

Rozpoczęła się akcja kutnowskiej policji. Chodzi o bezpieczeństwo kierowców jednośladów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Rozpoczęła się akcja kutnowskiej policji. Chodzi o bezpieczeństwo kierowców jednośladów - Zdjęcie główne

Kutnowska policja rozpoczęła akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu” | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z początkiem wiosny na drogach zauważyć można coraz więcej miłośników motocykli, motorowerów, rowerów oraz hulajnóg elektrycznych. W trosce o ich bezpieczeństwo policja od 1 kwietnia do 23 czerwca prowadzi kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Akcję prowadzą również kutnowscy mundurowi.

Reklama

Przyjemność z jazdy jednośladem zawsze musi łączyć się z dbaniem o bezpieczeństwo własne i innych, dlatego celem działań jest uświadamianie użytkownikom wymienionych pojazdów, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w ich przypadku każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą może mieć tragiczne skutki. Prowadzona akcja ma też promować właściwe zachowania wobec pozostałych użytkowników drogi.

W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze.

- Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać. Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu - apeluje kutnowska policja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy