Reklama

Reklama

Rycerze, ogry, pojedynki i… mama? Kolejny Poranek Teatralny zachwycił kutnian [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 1 sierpnia 2021 12:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedzielny poranek rozpoczął się dzisiaj naprawdę magicznie i bajkowo, a zgromadzone w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca dzieci na pewno nie mogły narzekać na nudę. Wszystko za sprawą wyjątkowego spektaklu przygotowanego przez Teatr Gry i Ludzie.

Reklama

Dzisiejsze przedstawienie to kolejne wydarzenie w ramach Poranka Teatralnego dla dzieci i tak jak w przypadku poprzednich spektakli, frekwencja tym razem również nie zawiodła. Najmłodsi tłumnie zjawili się w CTMiT wspólnie z rodzicami.

Spektakl “Mama bohatera” rozpoczął się w samo południe i poruszył nie tylko maluchy. To opowieść o relacji dziecka z rodzicem – o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka. Spektakl realizowany jest w planie żywym i lalkowym, wzbogacony piosenkami, a cała historia jest zagrana, opowiedziana i zaśpiewana. To nie klasyczna baśń i chociaż nie brak rycerzy, króla, magii i magicznych stworzeń to najważniejszą postacią jest… tytułowa mama. Zaskoczenia, śmiechy i wzruszenia gwarantowane. 

- Głównym elementem organizującym przestrzeń gry jest spódnica tytułowej mamy bohatera.  W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. To swoiste uniwersum przechodzić będzie kolejne metamorfozy, pobudzając wyobraźnię widza i za każdym razem zaskakując go prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji – mówią organizatorzy. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Widzisz? Reaguj.” W sercu Kutna trwa akcja Bezpieczna Autostrada [ZDJĘCIA]

Reżyseria: Maciej Nogieć, Bartosz Socha

Muzyka: Kamil Zawiślak

Występują: Beata Zawiślak. Bartosz Socha, Szymon Strużek

Scenografia: Alicja Kocurek, Maciej Nogieć

Scenariusz i teksty piosenek: Maciej Nogieć

Kostiumy Dorota Hyla

Plakat: Alicja Kocurek

Choreografia: Radosław Lis

Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Psi Patrol" opanował centrum Kutna. Wielka rodzinna zabawa na Placu Wolności! [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE