Reklama

Reklama

„Widzisz? Reaguj.” W sercu Kutna trwa akcja Bezpieczna Autostrada [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 1 sie 2021 10:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnie dni w okolicach Kutna na pewno nie należały do najbezpieczniejszych, a na pobliskiej autostradzie niezwykle często dochodziło do groźnych zdarzeń drogowych. Jak to zatrzymać? Właśnie w tym ma pomóc akcja Bezpieczna Autostrada.

Reklama

Compensa Polska wraz z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizuje w wybranych kilkunastu miastach w Polsce eventy w ramach kampanii „Bezpieczna Autostrada” realizowanej pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kutno okazało się jednym z miast, w którym taki event się odbywa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: "Psi Patrol" opanował centrum Kutna. Wielka rodzinna zabawa na Placu Wolności! [ZDJĘCIA]

Wydarzenie rozpoczęło się na kutnowskim Placu Wolności już o godzinie 10:00 i miało potrwać aż do 17:00. Nie wiadomo jednak, czy z powodu niekorzystnej pogody będziemy mieli jeszcze okazję skorzystać ze wszystkich atrakcji. Miejmy nadzieję, że warunki pogodowe niedługo się poprawią, bo dobra zabawa i nauka są tutaj gwarantowane!

– Podobnie jak w ubiegłych latach prowadzimy kampanię na szeroką skalę. Liczymy, że efektem naszego działania będzie poprawa bezpieczeństwa na polskich autostradach, ponieważ dotychczasowe statystyki nie napawają optymizmem. Kontynuujemy również promowanie wiedzy na temat zdrowia kierowców. Uważamy, że jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczną jazdę jest stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd – mówi Karolina Tworzydło, dyrektor Departamentu Strategii Marketingowej i Komunikacji w Compensie.

W programie m.in. pokazy pierwszej pomocy i użycia AED, możliwość sprawdzenia własnego refleksu oraz reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle), strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci, aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny), skaner wzroku (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie), a także możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.

Ważnym punktem jest przekazanie na ręce Prezydenta Miasta i oficjalne uruchomienie urządzenia AED (Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora) ufundowanego przez Compensę, które to zostanie usytuowane na Placu Wolności w Kutnie.

- Kampania Bezpieczna Autostrada ma na celu przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo bezpieczeństwo nie zależy od wieku. Podczas pikników rodzinnych w miastach szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj. Właściwie, bezpiecznie dla siebie i innych – komentuje Tadeusz Zagajewski, prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niesamowite piłkarskie emocje w powiecie kutnowskim. Zagrali o Puchar Wójt Gminy Kutno [ZDJĘCIA]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE