Reklama

Reklama

Są aresztowania w związku z aferą w ubojni. Włoch wyjdzie z aresztu za 10 mln zł kaucji?

Opublikowano: czw, 8 gru 2016 13:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj łódzki Sąd tymczasowo aresztował 5 osób w związku z aferą w kutnowskiej ubojni. Wcześniej aresztowana została jedna osoba. Wśród osób, którym postawiono zarzuty znajduje się Włoch, będący prezesem zarządu i jednym z udziałowców kutnowskiej ubojni. Prokuratura oskarża go o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która działa od lipca 2011 do 5 grudnia 2016. To jednak nie wszystkie zarzuty. Włoch miał uchylać się od płacenia podatków, w tym podatku dochodowego. Skarb państwa stracił na tym procederze bagatela 35 mln zł. Kolejnym z zarzutów jest pranie brudnych pieniędzy. Prokuratura wnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie.fot. Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej, przedstawił na dzisiejszej konfenercji prasowej informacje dot. afery w ubojni.- W stosunku do tej osoby sąd przewidział możliwość uchylenia aresztowania po wpłacie poręczenia majątkowego w wysokości 10 mln zł – informuje Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej.Według nieoficjalnych informacji, Włoch wpłacił już poręczenie majątkowe.

Reklama

Oprócz Włocha, Prokuratura wnioskowała o aresztowanie 4 innych osób. Wśród nich znalazła się Elżbieta P. (50 l.). Jest podejrzana o to, że pełniąc funkcje prezesa w pięciu spółkach współpracujących z firmą kierowaną przez Włocha oraz ze sobą wzajemnie brała udział oraz kierowała zorganizowaną grupą przestępczą, dopuszczała się tzw. „firmanctwa” i oszustw podatkowych, jak również brała udział w praniu brudnych pieniędzy.

Ponadto w sprawie pozostają, pod podobnie brzmiącymi zarzutami, główna księgowa podstawowego kontrahenta spółki kierowanej przez Włocha - Dorota D. (46 l.) oraz inne osoby związane z podmiotami uczestniczącymi w procederze, będącymi często fikcyjnymi prezesami zarządów tych podmiotów prowadzonych w formie spółek.

Wszystkim trzem osobom grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej zarzuty popełnienia przestępstw w tej sprawie przedstawiono siedmiu osobom. Łącznie status podejrzanego posiada aktualnie trzynaście osób.

W wyniku przestępczych działań, osoby oskarżone osiągnęły znaczną korzyść majątkową w wysokości co najmniej 88 mln zł. Działalność grupy polegała na wystawianiu i posługiwaniu się nierzetelnymi fakturami VAT i innymi dokumentami poświadczającymi nieprawdę, które były wykorzystywane do rozliczeń podatkowych.

Sprawa nadal ma charakter rozwojowy, stąd prokuratura dla dobra śledztwa nie udziela więcej szczegółów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)