Reklama

Samorząd kończy dziś 30 lat! Prezydent Burzyński: Mamy powody do dumy!

Opublikowano:
Autor:

Samorząd kończy dziś 30 lat! Prezydent Burzyński: Mamy powody do dumy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 roku, odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe. Od tamtego dnia Kutnem rządziło czterech prezydentów, a obecny włodarz, Zbigniew Burzyński piastuje urząd od 2002 roku. Co gospodarz miasta róż ma do przekazania mieszkańcom z okazji tej wyjątkowej rocznicy?

Pierwszym prezydentem Kutna wybranym w wolnych wyborach samorządowych był Jerzy Ceranowski, który zasiadał w fotelu włodarza w latach 1990 - 1993. Po nim funkcję tę, od 1993 do 1998 roku piastował Krzysztof Debich, m.in późniejszy starosta kutnowski. Od 1998 do 2002 Kutnem rządził natomiast Krzysztof Dębski. Ten ostatni był bliski ponownego objęcia stanowiska gospodarza miasta, jednak w drugiej rundzie wyborów przegrał we Zbigniewem Burzyńskim, który od tamtej pory nieprzerwanie zarządza miastem róż.

Z okazji 30 lat polskiego samorządu, prezydent Burzyński ma mieszkańcom do przekazania kilka ciepłych słów.

Obecna sytuacja uniemożliwia nam radosne świętowanie, ale nie możemy w tych trudnych czasach zapomnieć, że jako wspólnota mamy powody do dumy! 30 lat samorządności to wiele lat szerokiej i owocnej współpracy obywateli, organizacji pozarządowych i innych podmiotów z samorządami. To wiele oddolnych inicjatyw odpowiadających na ważne potrzeby lokalnej społeczności. Przede wszystkim jednak, nie byłoby silnego samorządu bez samych mieszkańców, tworzących nasze gminy, powiaty i województwa - pisze prezydent.

Pełną treść gospodarza naszego miasta znajdziecie tutaj - KLIK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE