Reklama

Scena Zaułek ponownie gości w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

Scena Zaułek ponownie gości w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W czwartek, 18 kwietnia odbędzie się kabaret literacki "Scena Zaułek". Tym razem Wojtek Gęsicki, Florian Ciborowski i Rafał Grząka będą zabawiali kutnowską publiczność. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca."Zaułek" to miejsce spotkań z kabaretem i piosenką literacką. Początki powstania projektu sięgają roku 1995. Przez wszystkie lata Scena gościła w różnych miastach grając cyklicznie swoje przedstawienia (m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie).

Scena skupia wokół siebie doświadczonych Wykonawców i Twórców parających się piosenką artystyczną posiadających różne temperamenty i osobowości sceniczne . Przedstawienie zawsze jest pomyślane tak, aby w odpowiednich ilościach dozowana była liryka i humor.

Związek Artystów ze Sceną jest nieformalny i opiera się na wzajemnych sympatiach i zaufaniu. Praktycznie każdy koncert jest inny i mogą w nim uczestniczyć inni Wykonawcy. Na dzień dzisiejszy w koncercie Zaułka zadeklarowali się występować: Krzysztof Daukszewicz – satyryk, poeta; Marek Majewski – satyryk, poeta; Tadeusz Drozda – satyryk; Wiesław Nideraus – satyry, artysta estradowy, Antoni Muracki - bard; Tomasz Salej - bard;Tomasz Szwed - poeta, satyryk, kompozytor i wielu wielu innych wspaniałych Artystów.

Niezmiennie jednak Gospodarzem wieczoru z Zaułkiem jest Wojtek Gęsicki, artysta, którego ponad dwudziestoletnie doświadczenie estradowe nauczyło wiele – zarówno w tej sferze artystycznej, jak i organizacyjnej…

Gęsicki, to liryk i prześmiewca. Ma dystans do siebie i do świata. Od pierwszych słów powitania łapie kontakt z widownią i trzyma go do końca. Jest jednym z niewielu wykonawców naszych czasów, któremu zależy na rozmowie z Widzem. Twórca wielu imprez i festiwali ogólnopolskich, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Od 20 lat na profesjonalnej scenie.

Program jest odpowiedzią na królujący wszechobecnie wulgaryzm, chamstwo i ordynarność. W sposób poetycki, czy literacki mówi o „dziwnościach” dnia powszedniego, naszych przywarach, irracjonalności postępowania. Wszystko jest subtelne, nawiązujące do najlepszych tradycji polskiej literatury. Program czasem zabarwiony jest szczyptą sarkazmu, ale zawsze na najwyższym poziomie artystycznym, tym wzorcu niedoścignionym w budowaniu nastroju, rodem z Gałczyńskiego, czy Tuwima...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE