Reklama

Reklama

Sceny jak z filmu! Kutnowscy terytorialsi na szkoleniu z kawalerią powietrzną [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 20 sierpnia 2021 10:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za nami kolejne szkolenie Wojsk Obrony Terytorialnej z udziałem kutnowskich ochotników. Tym razem przyszedł czas na zajęcia z kawalerią powietrzną. Po części teoretycznej oraz szkoleniu na makiecie śmigłowca, terytorialsi realizowali praktyczne ćwiczenia z załogą śmigłowca podczas lotu.

Reklama

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli kolejne szkolenie z żołnierzami 1 dywizjonu lotniczego z Leźnicy Wielkiej, wchodzącego w skład 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Na lotnisku w Leźnicy Wielkiej przeszli gruntowne przeszkolenie składające się z części praktycznej i teoretycznej. 

W czasie zajęć żołnierze z 92 batalionu lekkiej piechoty w Kutnie wspierani przez sekcję żołnierzy z 91blp, prowadzili działania taktyczne przy wykorzystaniu śmigłowca MI-8. Terytorialsi zostali przeszkoleni ze sposobów podchodzenia i desantowania się ze śmigłowca oraz technik naprowadzania maszyny i wyboru odpowiedniego miejsca do lądowania.

Zajęcia zakończyły się przerzuceniem żołnierzy z rejonu ćwiczeń do punktu zorganizowanego na terenie jednej z firm sąsiadującej z 92 batalionem lekkiej piechoty w Kutnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Filmowe premiery w Kutnie i Łęczycy. Mamy pełny repertuar na najbliższe dni!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE