Reklama

Reklama

Seniorzy z naszego regionu idą z duchem czasu - coraz więcej z nich korzysta z kont bankowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZUS

Seniorzy z naszego regionu idą z duchem czasu - coraz więcej z nich korzysta z kont bankowych  - Zdjęcie główne

Coraz więcej seniorów z województwa łódzkiego otrzymuje świadczenia z ZUS na konto bankowe | foto ZUS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ubankowienie Polaków systematycznie rośnie. Jak przekonuje Policja i Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest to dużo bezpieczniejsze i pomaga uniknąć oszustw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze.

Reklama

- Finanse Polaków stają się coraz bardziej cyfrowe. Coraz więcej osób - zarówno młodych jak również tych starszych - ma konto w banku, korzysta z kart płatniczych oraz specjalnych aplikacji na telefony komórkowe. Oznacza to oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo i wygodę Obecnie ponad 75 proc. klientów ZUS z naszego regionu otrzymuje świadczenia emerytalno-rentowe bezpośrednio na rachunek bankowy – mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego.

Rzecznik ZUS dodaje też, że bezgotówkowa forma wypłaty świadczeń jest formą bezpieczniejszą również w kontekście pandemii. Na ubankowieniu zyskują więc seniorzy, bo przelew emerytury zwiększa ich bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz.

Cały czas bardzo duża liczba seniorów pada ofiarą wyłudzeń „na wnuczka” czy „na policjanta”. Z policyjnych danych wynika, że każdego roku tysiące starszych osób traci w wyniku różnych przestępstw miliony złotych.

- Posiadanie karty bankomatowej zmniejsza ryzyko oszustwa seniora, wtedy o wiele trudniej jest taką osobę okraść.  Senior powinien zapamiętać kod pin. W żadnym wypadku ten unikalny kod nie powinien być  zapisywany na karcie  – informuje asp szt Marzanna Boratyńska  z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Warto edukować seniorów, na jak duże niebezpieczeństwo są wystawieni. Założenie konta bankowego i wypłata świadczeń emerytalnych bezpośrednio na rachunek bankowy to jeden z najlepszych ograniczenia ryzyka wyłudzeń i oszustw. O wiele trudniej jest okraść osobę, która posiada kartę, niż tą która posiada gotówkę. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE