Reklama

Reklama

Seniorzy spacerowali po Kutnie. Pogoda nieco pokrzyżowała plany [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pierwszy z serii “Spacerem po Kutnie – nordic walking dla seniora”, organizowany w ramach Kutnowskich Dni Seniora, za nami. Niestety pogoda okazała się w stosunku wyjątkowo niesprzyjająca.

Reklama

- Od samego rana padało, co nie napawało optymizmem. Jednak ok. godz. 13.00 deszcz ustał i zaczęło się przejaśniać, co dało nam nadzieję, że zgodnie z planem spotkamy się z seniorami o 15.00 pod Dworkiem Modrzewiowym i wyruszymy z kijkami w ramach spaceru „Kutno – miejsca ciekawe i niezwykłe. Plac Piłsudskiego i okolice”. Prawie się udało – chwilę przed godz. 15.00 kilku najwytrwalszych kutnowskich seniorów stawiło się wraz ze swoim sprzętem w miejscu zbiórki, gdzie czekał na nich przewodnik – Aleksandra Szafrańska-Dolewska - relacjonuje Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Na wstępie seniorzy poznali legendę o powstaniu miasta związaną z hrabią Piotrem z Kutnej Hory oraz rzeczywiste fakty dot. początków Kutna, jego dzieje i kolejnych właścicieli od średniowiecza po współczesność. Niestety – kiedy przyszło do omawiania pierwszych zabytków – Dworku Modrzewiowego, willi Izaaka Holcmana i dawnego browaru parowego – niebo znów zasnuły chmury i zaczął siąpić zimny, nieprzyjemny deszcz.

Seniorzy szybkim krokiem udali się do kolejnego punktu spaceru, czyli kościoła ewangelicko-augsburskiego przy ul. Sienkiewicza, gdzie już czekał na nich ks. Szymon Czembor, który specjalnie na tę okoliczność przyjechał do Kutna i otworzył nam świątynię.

Pastor w ciekawy sposób opowiedział o reformacji, powstaniu kościołów ewangelickich, przedstawił różnicę między religią katolicką protestancką, a następnie przybliżył zgromadzonym historię i kutnowskich ewangelików i budynku kościoła. Seniorzy słuchali wszystkiego z zainteresowaniem, po czym zaczęli zadawać nurtujące ich pytania dot. obrządku ewangelickiego, liczby wiernych, cmentarzy, świat itp.

- Ani się obejrzeliśmy, a na interesujących rozmowach z pastorem Szymonem minęło nam przeszło półtorej godziny. Niestety w kwestii pogody nic w tym czasie się nie zmieniło – deszcz padał nadal. Zmoknięci i zziębnięci seniorzy jednogłośnie zdecydowali, że na tym etapie zakończą pierwszy spacer, a za tydzień – jeśli pogoda pozwoli – dokończymy spacer i opowieści o obiektach, których dziś nie zdążyliśmy zobaczyć, a potem ruszymy od razu w trasę drugiego spaceru pt. „Kutno – miejsca ciekawe i niezwykłe. Plac Wolności i okolice” - kończy prezes TPZK.

Zadanie  „Spacerem po Kutnie – nordic walking dla seniora” dofinansowane jest ze środków finansowych  Miasta Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy