Reklama

Reklama

Seria włamań do mieszkań w Kutnie? Policja ostrzega mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Seria włamań do mieszkań w Kutnie? Policja ostrzega mieszkańców - Zdjęcie główne

Seria włamań w centrum Kutna? Policja ostrzega mieszkańców | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Złodzieje bezlitośnie wykorzystują naszą nieostrożność, o czym przekonali się w ostatnim czasie mieszkańcy Kutna. Policja apeluje - wychodząc z domu nawet na chwilę, dokładnie zamykajmy mieszkanie.

Reklama

W Kutnie doszło w ostatnim czasie do kilku włamań. W związku z tym policja apeluje, by nie pozostawiać otwartych drzwi do domów i mieszkań, nawet gdy przebywamy w środku. Głośna muzyka, rzucenie się w wir domowych obowiązków czy drzemka po ciężkim dniu często sprawiają, że nie słyszymy, kiedy ktoś naciśnie klamkę i wejdzie do mieszkania.

- Apelujemy również, by zamykać drzwi na klucz, wychodząc na chwilę do piwnicy, sąsiada czy wyrzucić śmieci. Dodatkowo pamiętajmy, by nie pozostawiać torebek, portfeli, telefonów czy kluczyków do samochodu na komodach i półkach w pobliżu drzwi wejściowych, ponieważ złodziejowi wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, aby wejść do mieszkania i ukraść przedmioty, które znajdą się w jego bliskim zasięgu - podkreśla kom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Najbardziej narażone na włamania czy kradzieże są mieszkania na parterze i najniższych piętrach, dlatego nie powinniśmy zostawiać otwartych ani uchylonych okien i drzwi balkonowych pod swoją nieobecność. Uchylone okna czy drzwi balkonowe nie są dla złodzieja żadną przeszkodą.

- Pamiętaj, że dobrze znający się mieszkańcy i zorganizowani sąsiedzi mogą zapobiec włamaniom i kradzieżom w Twojej okolicy. Reaguj, gdy usłyszysz hałasy i niecodzienne odgłosy dochodzące z mieszkania sąsiadów oraz gdy zobaczysz, że podczas ich nieobecności nieznajoma osoba stoi pod drzwiami i próbuje je otwierać - zaznacza kom. Edyta Machnik.

Info: KPP w Kutnie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy