Reklama

Reklama

Sesja w mieście - usługi opiekuńcze w górę. Mieszkaniec niesłusznie oskarża prezydenta?

Opublikowano: śr, 6 gru 2017 12:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiejsza sesja Rady Miasta była poświęcona dwu kwestiom: dokonaniu zmian w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze, a także rozpatrzeniu skargi złożonej przez jednego z mieszkańców na działalność zastępcy prezydenta, Jacka Boczkai.

Reklama

Na sesji pojawiła się p. Halina Szatkowska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej w Kutnie, która pokrótce omówiła projekt uchwały.

- Usługi opiekuńcze zostały określone w drodze przetargu, gdzie została ustalona kwota 18,16 zł - rozpoczęła H. Szatkowska.

Przypomnijmy, że dotychczas kwota ta wynosiła 17,00 zł.

- Zmiany te maja na celu uwzględnienie rzeczywistych potrzeb osób korzystających z tych usług opiekuńczych, jak również maja na celu zmniejszenie ograniczenia dostępności usług ze względu na wysokość ponoszonej odpłatności - tłumaczyła zastępca dyrektora.

Zgodnie z kryterium ustawowym ustawy o pomocy społecznej wysokość odpłatności ustalona jest dla dwóch kryteriów - dla osób samotnie gospodarujących i dla osób w rodzinie. W przypadku, kiedy dochód na osobę nie przekracza 120% kryterium dochodowego, osoby takie nie będą ponosiły odpłatności. W przypadku przekroczenia, oblicza się odpłatność procentową według tabeli.

Jak to wygląda kwotowo? Dla osób samotnie gospodarujących próg wynosi 760,80 zł na osobę, natomiast dla osób w rodzinie to 161,80 zł na osobę.

Kolejną kwestia poruszoną podczas sesji było rozpatrzenie skargi p. Tadeusza Sulkowskiego, o którym pisaliśmy w artykule "Skarga na wiceprezydenta. Jest decyzja komisji rewizyjnej", gdzie dokładnie opisany został konflikt. Dziś skarżący po raz kolejny zabrał głos w tej sprawie podtrzymując swoje zdanie. Radni jednak, po odczytaniu protokołu z posiedzenia komisji rewizyjnej, podjęli uchwałę uznającą skargę za bezzasadną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +8 / -8

    anonim

    A właśnie, że słusznie oskarża. Pan Tadeusz Sulkowski na dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta przedstawił fakty, które miały miejsce podczas spotkania z wiceprezydentem Boczkają w obecności Pana radnego Jana Dębskiego. Natomiast protokół z posiedzenia Komisji Rewizyjnej nie odzwierciedla prawdy. Pan Boczkaja konfabuluje - tworząc fakty bez faktów. jest osobą niewiarygodną. Ponieważ ma swoich popleczników w osobach radnych, tak więc wynik głosowania z góry został przesądzony. Ukrywanie przetargów na przyłącze kanalizacji sanitarnej na ulicy Zbożowej w obecności samego zainteresowanego tj. Pana Tadeusza Sulkowskiego, w obecności Radnego Pana Dębskiego przez wiceprezydenta Boczkaję nie licuje z powagą piastowanego przez niego urzędu. Czas zweryfikuje fakty i pokaże, gdzie jest prawda.