Seweryn Wiktorek siódmy w Pucharze Polski

Seweryn Wiktorek siódmy w Pucharze Polski - Zdjęcie główne

WydarzeniaW weekend odbył się, rozegrany w Mławie, Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Barwy UKS Ippon MDK Kutno reprezentowało dwóch zawodników: Maciej Ligęza i Seweryn Wiktorek.

Maciej nie może zaliczyć turnieju do udanych, ponieważ przegrał dwa pierwsze pojedynki i odpadł z dalszej rywalizacji.

Natomiast Seweryn wygrał w dobrym stylu pierwsze cztery pojedynki, pokonując m.in. Marcina Witkowskiego z UKJ 225 Warszawa – tegorocznego brązowego medalistę MP Juniorów we Wrocławiu. W dwóch kolejnych pojedynkach kutnianin uległ rywalom, zajmując ostatecznie siódme (punktowane) miejsce.

Wiktorek wystartował w wadze do 73 kg. Była to najmocniej obsadzona kategoria wagowa, a o miejsce na podium rywalizowało 39 zawodników.

– Klub realizuje program szkoleniowy i uczestniczy w turniejach głównie dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Kutno. Obecnie prowadzimy zapisy do grupy początkującej. Więcej informacji na www.uksipponkutno.cba.pl oraz na załączonym plakacie – mówi Krzysztof Kaźmierczak, prezes UKS Ippon.