Reklama

Sezon na podręczniki rozpoczęty

Opublikowano:
Autor:

Sezon na podręczniki rozpoczęty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rodzice, wybierając się na szkolne zakupy wraz ze swoimi pociechami muszą zwracać uwagę na wiele czynników. Najczęściej jest to cena, która zwykle idzie w parze ze stanem kupowanych podręczników.Szkolne podręczniki to największy i coroczny wydatek. Niestety domowy budżet często nie pozwala na kupno nowych książek. Stąd tak duże zainteresowanie książkami używanymi, dostępnymi w antykwariatach.- Ludzie są bardziej chętni do zakupu używanych książek. Skłania ich do tego przede wszystkim cena oraz fakt, że książki po roku znów trafią do antykwariatu lub do nowych właścicieli. Nie opłaca się wydawać horrendalnej sumy na nowe podręczniki, które służą dziecku tylko jeden sezon szkolny.- dowiadujemy się od Waldemara Kmieciaka, właściciela Księgarni i Antykwariatu Polonica w Kutnie. Komplet nowych książek to wydatek około 450-500 złotych. Natomiast książki używane w komplecie wyniosą około 200-270 złotych. Różnica w cenie między nowymi, a używanymi podręcznikami wynosi czasami nawet 50 proc. ceny. To dla wielu ludzi bardzo dużo pieniędzy.

Idąc z duchem czasu i postępu, księgarnie udostępniają swoim klientom coraz to nowsze opcje zakupów. Księgarnia Polonica prowadzi wysyłkę książek poprzez strony internetowe.

- Nie zauważamy jednak spadku w kwestii ludzi kupujących książki bezpośrednio u nas. Wydaje mi się, że księgarnia nadal pozostaje pierwszym wyborem większości ludzi jeśli chodzi o kupno nowych i odkupienie używanych podręczników i ćwiczeń.- dodaje W. Kmieciak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE