Reklama

Reklama

Skomplikowana operacja w kutnowskim szpitalu. To element bardzo ważnej inwestycji [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilkanaście minut trwała operacja postawienia wielkiego zbiornika na tlen tuż obok Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. To element inwestycji dzięki której lecznica będzie jeszcze lepiej przygotowana do walki z COVID-19.

Reklama

- To ważna operacja. Dzisiaj wymieniamy zbiornik z 6-tonowego na 11-tonowy. To umożliwi większy dostęp do sieci instalacji tlenowej. Wcześniej brakowało tlenu, zbiornik był napełniany prawie codziennie, dodatkowo przyjeżdżały butle. Szpital był zaopatrzony w około 130 punktów tlenowych. W tej chwili w ramach modernizacji sieci tlenowej ta liczba wzrośnie o 75 – mówi Monika Kilar-Błaszczyk, zastępca dyrektora do spraw technicznych i administracyjnych w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

W trakcie trzeciej fali dziennie zużywano czasami nawet 40 butli z tlenem. Wiązało się to z trudnościami dla personelu. Sama inwestycja modernizacji sieci jest warta około 900 tysięcy złotych. Szpital pozyskał dofinansowanie na ten cel, które pokrywa niemal całość wartości zadania.

- Nikt nie czeka na czwartą falę, ale jesteśmy gotowi. Termin realizacji tej inwestycji mamy do 30 października i nie jest zagrożony. Jej zakończenie będzie wiązało się z bardzo dużym ułatwieniem pracy szpitala – dodaje M. Kilar-Błaszczyk

Poniżej wideo ze stawiania zbiornika, z kolei w galerii znadziesz wiele zdjęć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy