Reklama

Służby rozwikłały zagadkę śmierci zaginionego pana Ryszarda. Zatrzymany mężczyzna, który zepchnął go do rzeki

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci odnaleźli ciało 65-letniego mężczyzny w korycie rzeki Słudwi na terenie Żychlina. Zaginiony mężczyzna był poszukiwany od 6 lipca przez Policję. W akcję poszukiwawczą włączyli się strażacy z Żychlina i Kutna. Wykorzystano również psy policyjne oraz dron przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. Do sprawy zatrzymano 41-letniego mężczyznę, który 10 lipca usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

6 lipca do kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 65-letniego mieszkańca Żychlina. Mężczyzna ostatni raz widziany był 30 czerwca w jednym z mieszkań podczas libacji alkoholowej. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie powrócił do miejsca zamieszkania. Kutnowska policja natychmiast rozpoczęła działania poszukiwawcze.

- Policjanci weryfikowali i sprawdzali na bieżąco każdy sygnał, który mógł doprowadzić do odnalezienia mężczyzny. Pracujący nad sprawą śledczy starali się odtworzyć ostatnie godziny z życia zaginionego. Zatrzymano mężczyznę, który jako ostatni widział się z nim. Oboje tego dnia brali udział w libacji alkoholowej - mówi podkom. Edyta Machnik z KPP Kutno.

Do poszukiwań zaangażowano kilkudziesięciu policjantów z kutnowskiej komendy, komisariatów policji w Żychlinie i Krośniewicach. Wykorzystano również psy służbowe oraz dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Czynności poszukiwacze zostały wsparte także działaniami Straży Pożarnej, która sprawdzała koryto zarośniętej rzeki Słudwi. 9 lipca około godziny 14.00 policjanci w korycie rzeki ujawnili zwłoki mężczyzny. Pisaliśmy o tym na naszych łamach - KLIK.

- Okazało się, że jest to osoba poszukiwana przez naszą jednostkę - dodaje podkom. Machnik. - Specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza pracowała na miejscu do późnych godzin wieczornych zabezpieczając materiał dowodowy w miejscu ujawnienia zwłok.

Czynności prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 10 lipca prokuratorskich zarzutów za nieumyślne spowodowanie śmierci. Miał on zepchnąć mężczyznę do koryta rzeki. Sąd zdecydował, że 41-letni mieszkaniec Żychlina najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE