Reklama

Śmierć na stacji PKP. ''Spadł z wysokości 7 metrów''

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ub. tygodniu W TYM MIEJSCU informowaliśmy o tragicznym w skutkach wypadku przy pracy na kutnowskiej stacji PKP. Na miejscu oględziny prowadziła policja i prokuratura. Sprawę bada także Państwowa Inspekcja Pracy. Co wydarzyło się na peronie nr 2?

Przypomnijmy – w piątek po południu naszą redakcję zaalarmował jeden z podróżnych. Twierdził, że na stacji PKP w Kutnie doszło do śmiertelnego wypadku przy pracy. Te informacje szybko potwierdziła Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

- Mogę potwierdzić, że doszło do wypadku przy pracy. Niestety, pomimo podjętej reanimacji życia poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować – mówiła nam w piątkowe popołudnie podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Na miejscu – oprócz mundurowych i prokuratury – pojawili się przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

- 26 czerwca br. Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi Oddział w Kutnie o godzinie 15.30 została powiadomiona prze Policję o wypadku w dniu 26.06.2020 r. o godzi 15.10 na terenie stacji PKP w Kutnie przy ul. 3 Maja. Według zawiadomienia: śmiertelny wypadek zdarzył się na terenie robót budowlanych związanych z modernizacją stacji PKP w Kutnie, poszkodowany (mężczyzna) podczas demontażu dźwigaru bramowego spadł z wysokości ok. 7 m od poziomu podłoża – informuje nas Kamil Kałużny, starszy inspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi.

Dowiadujemy się także, że na miejsce zdarzenia błyskawicznie udał się inspektor pracy. Od razu przystąpiono do czynności kontrolno-wyjaśniających.

- Według ustnych wyjaśnień przedsiębiorcy z Łowicza poszkodowany był zatrudniony w jego firmie na podstawie umowy o pracę – dodaje Kamil Kałużny.

Czy zmarły mężczyzna i pozostali pracownicy zachowali wszystkie środki ostrożności? Czy Inspekcja Pracy stwierdziła, że w tej materii mogło dojść do jakiś niedociągnięć lub zaniedbań? Na te pytania póki co nie można odpowiedzieć.

- Ustalenie dotyczące zdarzenia będą znane za kilka tygodni po zakończeniu postępowania kontrolnego oraz podpisaniu protokołu kontroli przez przedsiębiorcę i inspektora pracy – stwierdza K. Kałużny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE