Reklama

Reklama

Śmierć rolnika wciągniętego przez maszynę. Sprawa pod lupą prokuratury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Śmierć rolnika wciągniętego przez maszynę. Sprawa pod lupą prokuratury - Zdjęcie główne

Śmierć rolnika wciągniętego przez maszynę. Sprawa pod lupa prokuratury | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tragiczny finał miał wypadek, do którego doszło na początku tego tygodniu podczas prac polowych w gminie Krośniewice. Okazuje się, że poszkodowany rolnik doznał bardzo poważnych obrażeń, w wyniku których zmarł w szpitalu. Sprawę bada prokuratura.

Reklama

Śmierć rolnika spod Kutna. Wciągnęła go maszyna

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano (24 kwietnia) w miejscowości Pawlikowice. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Kutna i Krośniewic. Przed strażakami na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policję. 

Poszkodowany został rolnik. Mężczyzna, jadąc ciągnikiem, wychylił się z pojazdu i został pochywacony przez maszynę rolniczą za kawałek ubrania. Ze wstępnych informacji wynikało, że mężczyzna spadł z traktora i uderzył głową o maszynę. W chwili przyjazdu służb miał być przytomny. Przekazane pierwotnie przez służby informacje nie odzwierciedlały prawdziwej dramaturgii tego wydarzenia. 

Okazuje się bowiem, że 46-letni mężczyzna doznał poważnych obrażeń głowy oraz narządów wewnętrznych. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, miał zostać wciągnięty przez ogromną maszynę. Rolnik został przetransportowany do jednego z łódzkich szpitali. Tam, pomimo przeprowadzonej operacji, zmarł. 

Doniesienia o śmierci rolnika potwierdza p.o oficera prasowego kutnowskiej policji, mł.asp. Daria Olczyk. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Łęczycy. 

 

Policja apeluje: Rolniku, zachowaj ostrożność!

 

Rozpoczął się sezon prac polowych podczas, których niestety dochodzi do nieszczęśliwych, wręcz tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności. Niestety często gubi nas rutyna i przyzwyczajenie. W dużej mierze przyczyny zdarzeń, do których dochodzi podczas prac rolniczych, wynikają z pośpiechu, przemęczenia, czy nieprawidłowej organizacji pracy, ale również z lekceważącego stosunku do potencjalnych zagrożeń.

- nigdy nie podejmujmy prac w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kierujmy pojazdami, nie pozwólmy też aby czynili to inni!
- nie dopuszczajmy do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
- nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach!

Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Należy pamiętać, że młodzi ludzie chociażby z racji wieku mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie. Dlatego też wszelkie pomocnicze prace powinni wykonywać pod bacznym okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych.

Pamiętajmy aby były one odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych! Aby uniknąć wypadków, które bardzo często bywają tragiczne w skutkach, pamiętajmy o odpowiednim zaplanowaniu wykonywanych prac, uwzględnieniu przerwy na odpoczynek oraz rozsądnym i poważnym podejściu do zasad bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy