Reklama

Reklama

Śnięte ryby w stawie i dziwny odór w Parku Traugutta

Opublikowano: wt, 4 sie 2015 20:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Plaga martwych ryb w mętnym stawie w parku Traugutta przeraziła kutnian, którzy spacerowali po okolicy dzisiejszego poranka. Mieszkańcy zaalarmowali o tym naszą redakcję. - Jakość wody przeraża, gęsta maź, przez którą nie są w stanie przepłynąć kaczki, poza tym wokół zbiornika unosi się dziwny, wręcz chemiczny zapach, przypominający paliwo - mówi Czytelnik. Co jest przyczyną tej sytuacji? Sprawą zainteresowaliśmy magistrat i Stowarzyszenie Wękarskie Zalew, które opiekuje się obiektem.- Wygląd wody w stawie jest odstraszający - mówi jeden z mieszkańców, Kutna Kazimierz Rychliński. - Nikt nie chce odpoczywać nad stawem, w którym znajduje się tak zanieczyszczona woda.

Reklama

Co się mogło stać?

- Przyczyną zjawiska jest prawdopodobnie wysoka temperatura w stawie - mówi Izabela Sobczak-Tybura z Biura Prasowego UM. - Jest to charakterystyczne dla zbiorników o niskim poziomie wody.

Dziś po południu strażacy przyjechali do Parku Traugutta i zamontowali kilka pomp, które stopniowo napełniają czystą wodą mocno zanieczyszczony zbiornik. Jest to jedne z pierwszych działań mających na celu poprawę stanu stawu. Wkrótce możemy spodziewać się usunięcia wszystkich nieczystości oraz martwych ryb.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)