Reklama

Reklama

Sołectwa będą walczyć o dużą kasę od marszałka. W puli kilka milionów złotych!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/urząd marszałkowski

Sołectwa będą walczyć o dużą kasę od marszałka. W puli kilka milionów złotych! - Zdjęcie główne

Do sołectw z regionu łódzkiego trafi kilka milionów złotych | foto archiwum/urząd marszałkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pomoc finansowa w kwocie aż sześciu mln zł trafi w tym roku do sołectw z regionu łódzkiego. Fundusze te zostały zagospodarowane w ramach kolejnej edycji programu „Sołectwo na plus”. Każde sołectwo ma szansę otrzymać nawet 12 tys. zł. Co więcej, jednostki samorządu terytorialnego w Łódzkiem mogą liczyć na dotacje z nowego programu „Infrastruktura sołecka na plus” a do podziału są kolejne 2 mln zł.

Reklama

„Sołectwo na plus” to pomoc finansowa dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy - małych projektów w sołectwach. Pula pieniędzy do podziału to 6 mln zł, sołectwa mogą starać się o dofinansowanie do 12 tys. zł.

Samorząd województwa łódzkiego chce w ten sposób wspierać i promować ciekawe inicjatywy społeczności lokalnej, inspirować do działania mieszkańców, ale również budować świadomość obywatelską i tożsamość lokalną. Program „Sołectwo na plus” to także świetny sposób na poznanie potrzeb mieszkańców małych miejscowości Łódzkiego.

Więcej informacji o programie: https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/solectwo-na-plus

Nowym programem samorządu jest „Infrastruktura sołecka na plus”. Pula pieniędzy do podziału w tym przypadku to 2 mln zł. Sołectwa mogą starać się o dofinansowanie do 100 tys. zł.

- Wszystkie realizowane dzięki tym pieniądzom pomysły łączy jedno - żaden z nich nie powstaje w urzędzie - mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. - Powstają wśród ludzi, w Waszych domach, sołectwach. To Wy, mieszkańcy województwa łódzkiego jesteście ich autorami. To Wy każdego roku pokazujecie, co Wam jest potrzebne i z tymi pomysłami przychodzicie do nas. My tylko przekazujemy środki, abyście mogli realizować marzenia. Chcemy inspirować Was, by takich pomysłów było jak najwięcej .

Chodzi o realizację zadań innowacyjnych i unikatowych nie tylko w skali sołectwa, ale i całej gminy. W ramach naboru wniosków „Infrastruktura sołecka na plus” można realizować inwestycje, które poprzez wykorzystanie kreatywnych pomysłów, zastosowanie nowych rozwiązań lub nowoczesnych technologii, wprowadzą nową jakość i podniosą poziom życia mieszkańców województwa łódzkiego i zintegrują środowisko wiejskie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy