Reklama

Reklama

Spalony kosz, skradzione kratki kanalizacyjne i sporo więcej. Wandale narobili strat na kilka tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 29 mar 2022 10:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wandale i złodzieje znów przypominają o swojej obecności w naszym mieście. Władze Kutna podsumowały straty, które zostały u nas wyrządzone w ostatnich dniach.

Reklama

W mediach społecznościowych UM Kutno zamieścił bilans strat z ostatnich dni. Jak wylicza Ratusz w Kutnie doszło do połamania drzewa na Placu Piłsudskiego, kradzieży ocynkowanych wkładów do koszy na śmieci w Parku Wiosny Ludów i spalenia kosza na śmieci w Parku Traugutta.

Na tym nie koniec. Ktoś ukradł nowo nasadzoną różę na Placu Piłsudskiego, przęsła ogrodzenia cmentarza w Kuczkowie i kratki kanalizacji na ulicy Przemysłowej. Tych ostatnich w minionych tygodniach skradziono 12 sztuk.

- Szacunkowa wartość strat to 7 tysięcy złotych. Ręce opadają… - podsumował Urząd Miasta w Kutnie.

Urząd dodaje, że nie jest to jednorazowa sytuacja. Tego typu „niewielkie" kradzieże i akty wandalizmu zdarzają się w mieście co tydzień.

Po podsumowaniu wydatków związanym z naprawami, wymianami i doposażeniem miejskiej infrastruktury, kwota pieniędzy wydawanych na ten cel przez Kutno znacząco się zwiększa.

- W skali roku takich wydatków jest dużo więcej. Pieniądze przeznaczane na ten cel mogłyby być wykorzystane zupełnie inaczej na przykład na remont kolejnych chodników w mieście lub doposażenie szkół i przedszkoli. Pamiętajmy, że te środki finansowe pochodzą z naszych podatków. To tak naprawdę nasze pieniądze – uświadamia Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Jak zwykle w takich przypadkach internauci nie szczedzą gorzkich słów pod adresem sprawców wymionych czynów. Poniżej przykładowe komentarze.

- Ludzie są gorsi niż zwierzęta... Brak słów

 

- To smutne jak ginie człowieczeństwo...

- Co za dzicz

Dodatkowe koszty generuje również sprzątanie dzikich wysypisk śmieci. Sezon wiosenny już się rozpoczął, a wraz z nim wiosenne porządki na posesjach działkach i warsztatach. W kilku miejscach na terenie Kutna, służby już musiały interweniować w związku z zalegającymi śmieciami.

Przestrogą dla tych, którzy w niewłaściwy sposób utylizują swoje odpady niech będzie fakt, że kutnowska Straż Miejska dysponuje fotopułapką, która jest ustawiana w miejscach, gdzie dochodzi do zaśmiecania. Pamiętajmy, że my sami decydujemy o tym, w jakim środowisku żyjemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy