Reklama

Specjalistyczny sprzęt ciężki Atlas Poland

Opublikowano:
Autor:

Specjalistyczny sprzęt ciężki Atlas Poland - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Firma ATLAS Poland istnieje na polskim rynku maszyn budowlanych i wysoko wyspecjalizowanych już od 2002 roku. Czas poświęcony przez firmę branży maszynowej zaowocował dużym doświadczeniem pracowników i kardy managerskiej oraz bogatą i zróżnicowaną ofertą skierowaną do każdego wymagającego klienta.

Zakres usług

Autoryzowany dealer ATLAS Poland specjalizuje się w kompleksowej obsłudze potrzeb klientów. Podstawą oferty jest wynajem oraz serwis maszyn budowlanych i przemysłowych, a także serwisowanie i sprzedaż autoryzowanych części i oprzyrządowania do każdego oferowanego modelu urządzenia. Szeroki asortyment różnego typu maszyn pozwala klientom na wybór najlepszego rozwiązania.

Wynajem maszyn

Firma oferuje wynajem maszyn nowych, jak również używanych z przeprowadzonymi wszelkimi właściwymi obsługami technicznymi. Klienci wynajmują urządzenia bezpieczne i w pełni sprawne. Najem maszyn odbywa się w sposób długoterminowy, co przekłada się na najoptymalniejszy wybór sprzętu do zaplanowanego przez klienta zadania oraz preferencyjne stawki za okres użytkowania. Każda umowa jest dostosowywana indywidualnie do możliwości i potrzeb każdego klienta. Możliwe rodzaje maszyn do wynajmu to:

 • koparki dwudrogowe Atlas 1404ZW – 1604ZW,
 • maszyny przeładunkowe Atlas 160MH – 520MH,
 • ładowarki kołowe,
 • strzępiarki,
 • prasnonożyce, paczkarki,
 • koparki kołowe ATLAS,
 • koparki gąsienicowe,
 • kompaktory,
 • rozdrabniacze,
 • minikoparki,
 • maszyny portowe,
 • walce,
 • wozidła przegubowe,

Koparki dwudrogowe

Modele koparek często wykorzystywane przy naprawach kolei. Stworzone do pracy z bardzo dużymi obciążeniami, charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, dużą sprawnością i szybkością wykonywanej pracy. Najczęstsze zastosowania tego typu sprzętu to prace utrzymaniowe elementów infrastruktury kolei. Nieszablonowy projekt urządzenia pozwala na zachowanie bezpieczeństwa pracy operatorów i robotników, przy jednoczesnym nieutrudnianiu działań pozostałej części infrastruktury kolejowej. Ciekawym i zapewniającym zdecydowany wzrost bezpieczeństwa pracy rozwiązaniem zastosowanym w projekcie koparek dwudrogowych Atlas jest system CARSY. Zapewnia on odpowiedni i regulowany docisk kół maszyny do szyn torów kolejowych. Koparki są przystosowane ponadto do podłączenia różnorakiego oprzyrządowania (chwytaka, kosiarki, łamacza szyn, podbijaka torów itp.), dzięki czemu każde zadanie jest wykonalne przy pomocy tego jednego specjalnego urządzenia.

Maszyny przeładunkowe

Maszyny służące do przeładunku to urządzenia podobne w budowie do koparek, jednak ich głównym zadaniem nie są roboty ziemne a przeładunek towarów i dóbr. Maszyny przeładunkowe charakteryzują się sprawniejszym poruszaniem się i dokładnym operowaniem modułem chwytającym. Część jezdna maszyny może być skonstruowana na gąsienicach, kołach lub na specjalnych kołach do poruszania się po torach kolejowych. Charakterystycznym elementem urządzenia są wsporniki służące do stabilizacji całości urządzenia podczas pracy. Operator znajduje się w wieżyczce sterującej na wysięgniku, dzięki czemu ma dobrą widoczność i łatwość w zarządzania operacją przeładunku. Część chwytająca maszyn przeładunkowych Atlas może być wyposażona w różnego typu oprzyrządowanie takie, jak chwytaki, elektromagnesy czy szufle.

Ładowarki kołowe

Wielofunkcyjne urządzenia, które sprawdzają się w niejednym przedsiębiorstwie, niekoniecznie budowlanym, gdyż są niezwykle uniwersalnym sprzętem specjalistycznym. Ładowarki to maszyny o podwoziu kołowym z dużą łyżką z przodu służącą do przeładunku materiałów. Często stosowane w czasie budowania domów do transportu towarów, ale również jako standardowe wyposażenie gospodarstwa rolnego, gdzie trzeba przenosić duże ilości wielkogabarytowego asortymentu, np. bele siana. Ładowarki kołowe charakteryzują się łatwością obsługi i wielofunkcyjnością, co przekłada się na szerokie zastosowanie tych urządzeń w wielu branżach przemysłowych.

Strzępiarki

Strzępiarki to urządzenia do recyklingu, często wykorzystywane w przemyśle. Pozwalają na zezłomowanie zużytego sprzętu i jego ponowne wykorzystanie. Firma ATLAS Poland oferuje strzępiarki włoskiej renomowanej firmy BONFIGLIOLI. Wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w zaawansowane technologie urządzenia pozwalają na wytwarzanie złomu stalowego najwyższej jakości. Zaprojektowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie pracy, umożliwiają operatorom sprawne i łatwe wykonywanie obsług serwisowych.

Prasonożyce, paczkarki

Dealer ATLAS Poland posiada w swojej ofercie również inne rodzaje maszyn recyklingowych. Prasonożyce takich marek, jak BONFIGLIOLI oraz COLMAR to najwyższy światowy standard wśród specjalistycznego sprzętu. Maszyny charakteryzują się wysoką automatyzacją pracy, wydajnością i wytrzymałością. Prasonożyce łączą w sobie funkcje paczkarek złomu i prasy metalu. Zastosowanie tego specjalnego urządzenia usprawnia proces organizacji składowania i transportu złomu.

Koparki kołowe ATLAS

Koparka przeznaczona do robót ziemnych na podwoziu kołowym, a nie gąsienicowym. Ta różnica sprawia, że koparka staje się bardziej uniwersalnym narzędziem oraz pozwala na większą mobilność sprzętu. Koparki kołowe firmy Atlas różnią się między sobą parametrami technicznymi, przez co wynajem właściwego modelu uzależniony jest od indywidualnych potrzeb klienta.

Koparki gąsienicowe

Najpowszechniej znana forma koparki to wersja o podwoziu gąsienicowym. Takie maszyny charakteryzują się wielozadaniowością i możliwością pracy w każdych warunkach. Autoryzowany dealer ATLAS Poland oferuje koparki gąsienicowe firmy ATLAS i SANY. Każdy model to wytrzymała i stabilna konstrukcja, ergonomiczna i bezpieczna kabina operatora oraz możliwość zastosowania różnego rodzaju osprzętu roboczego. To wszystko sprawia, że koparki gąsienicowe to jeden z podstawowych sprzętów zakupywanych w branżach budownictwa czy przemysłu.

Kompaktory

Recykling odpadów to bardzo poważny i ciągle powracający temat. Aby nie powiększać terenów przeznaczonych na wysypiska stosuje się kompaktory. Górę śmieci na wysypiskach można choć trochę zmniejszyć poprzez zagęszczenie lub zagniecenie odpadów. Kompaktory firmy TANA to nowoczesne urządzenia, w pełni bezpieczne dla operatorów oraz zapewniające bezawaryjną i sprawną pracę przez lata użytkowania.

Rozdrabniacze

Firma ATLAS Poland oferuje również rozdrabniacze marki TANA. Urządzenie to pozwala na cięcie materiałów odpadowych wielkogabarytowych na mniejsze elementy, które można następnie przekierować do kolejnego etapu procesu recyklingu w przedsiębiorstwie. Rozdrabniacze TANA przystosowane są do rozdrabniania wszelkiego materiału odpadowego, np. opon, tworzyw sztucznych, elementów kolejowych czy też odpadów drewnianych.

Minikoparki SANY i ATLAS

Minikoparki gąsienicowe charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, a masa eksploatacyjna nie powinna dla nich przekraczać 6 ton. To bardzo wszechstronne i funkcjonalne urządzenie znajduje zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Funkcje minikoparek są dokładnie takie same jak tych większych, jednak mniejsze wersje posiadają sporą przewagę w postaci możliwości pracy w miejscach z ograniczoną przestrzenią.

Maszyny portowe

Firma ATLAS Poland oferuje wiele modeli reachstacker’ów marki SANY. Urządzenia te są wykorzystywane do przeładunku kontenerów w portach i terminalach lotniczych. Wózki widłowe to standardowe wyposażenie każdej hali magazynowej. Wózki marki SANY to maszyny przystosowane do bezpiecznego manipulowania dużym tonażem towarów.

Walce drogowe

Maszyny służące do ubijania gruntu. Zazwyczaj stosowane przy budowie i remontach dróg. Można wyróżnić walce ubijające, ugniatające lub wibrujące.

Wozidła przegubowe

Wozidła przegubowe to samowyładowcze pojazdy większe i cięższe od ciężarówek, których zadaniem jest przewóz sypkich ładunków o dużej, nawet kilkudziesięciotonowej masie. Mają zastosowanie głównie w przemyśle wydobywczym lub przy budowie dróg. W ofercie firmy Atlas Poland można znaleźć modele marki TEREX TRUCKS.

Przesiewacze

ATLAS Poland posiada w swojej ofercie przesiewacze marki TANA. Urządzenia sprawdzają się w recyklingowej linii przetwórczej przedsiębiorstw, pozwalając na sortowanie odpadów na odpowiednie grupy wg przeznaczenia z bardzo wysoką dokładnością przesiewu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE