Reklama

SPEED od roku w Kutnie. Specjalna grupa podsumowuje swoje osiągnięcia

Opublikowano:
Autor:

SPEED od roku w Kutnie. Specjalna grupa podsumowuje swoje osiągnięcia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nad bezpieczeństwem na drogach woj. łódzkiego nie tylko czuwają policjanci pełniący codzienną służbę, ale również funkcjonariusze z Zespołu „SPEED”, którzy prócz udzielania uczestnikom ruchu niezbędnej pomocy reagują na najbardziej rażące naruszenia przepisów. Przede wszystkim stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Zespół „SPEED” został powołany decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi i działa na drogach województwa łódzkiego od 19 lipca 2019 r.

Jego głównym celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach w szczególności eliminowanie zagrożenia jakim jest nadmierna prędkość czyli główna przyczyna wypadków drogowych.

- W skład grupy wchodzi 30 funkcjonariuszy służby Ruchu Drogowego w KWP i KMP w Łodzi oraz KPP w Kutnie i Bełchatowie. W działaniach policjanci wykorzystują radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz laserowe mierniki prędkości z wizualizacją. Są to policjanci po odbytych przeszkoleniach w zakresie technik kierowania pojazdami, posiadający obszerną znajomość przepisów ruchu drogowego - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

W pierwszym roku działalności Zespół „SPEED” ujawnił 18830 wykroczeń w tym 10844 przekroczeń dozwolonej prędkości, z czego aż 2162 kierowców jechało na obszarze zabudowanym z prędkością większą o 50 km/h niż dozwolona, tracąc tym samym prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nałożyli przy tym 15895 mandatów karnych oraz skierowali 482 wnioski o ukaranie do sądu.

- Ponadto ujawnili 177 przestępstw w ruchu drogowym. Funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED oprócz ujawniania rażących naruszeń przepisów eliminują z ruchu pojazdy niesprawne technicznie. W ciągu roku działalności zatrzymali 1133 dowody rejestracyjne z czego 565 za zły stan techniczny. Zespół „SPEED” prowadzi liczne działania, podczas których wykorzystywany jest śmigłowiec policyjny, dron, monitoring miejski oraz ruchome stanowisko dowodzenia - dodaje KWP.

Zespół realizuje także zadania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom ulicznym organizowanym na terenie woj. łódzkiego, a w szczególności na terenie Łodzi.

W TYM MIEJSCU pisaliśmy o jednym z udanych pościgów prowadzonych przez policjantów z Kutna wchodzących w skład specjalnej grupy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE