Reklama

Spełnił się czarny scenariusz. Przetarg na Zieloną Oś unieważniony

Opublikowano:
Autor:

Spełnił się czarny scenariusz. Przetarg na Zieloną Oś unieważniony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj W TYM MIEJSCU informowaliśmy o ofertach, które wpłynęły w przetargu na wykonanie Zielonej Osi Miasta. Ceny znacznie przewyższały kwoty, które na sfinansowanie tego zadania przygotował Urząd Miasta.

Więc tak jak można było się spodziewać – postępowanie zostało unieważnione. Przypomnijmy, że przetarg składał się z dwóch części.

Pierwsza obejmowała budowę ścieżki turystycznej pieszo-rowerowej oraz wykonanie oznakowania szlaków turystycznych pieszo-rowerowych. Magistrat zamierzał na ten cel przeznaczyć dokładnie 5 467 347,02 zł.

Zgłosił się jeden wykonawca - konsorcjum firm Trakt (lider) i Hydrobud, Mawex oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych (partnerzy). Za wykonanie zadania zaproponowano 8 948 825,00 zł.

Druga część zamówienia obejmowała zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych nad Ochnią wraz z rozarium. Urząd zamierzał wydać 8 977 429,14 zł.

Wpłynęła jedna oferta. Złożyła ją firma Active Energy. Kwota zaproponowana przez podmiot również przekraczała budżet przygotowany przez władze – 9 804 000,00 zł.

Jak czytamy w informacji o unieważnieniu przetargu, Zamawiający (a więc Miasto Kutno) nie może zwiększyć kwoty, którą zamierzał przeznaczyć na obydwie części Zielonej Osi do ceny proponowanej przez zainteresowanych wykonawców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE