Reklama

Śpiewająco o Kutnie, czyli miasto róż w piosenkach

Opublikowano:
Autor:

Śpiewająco o Kutnie, czyli miasto róż w piosenkach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na blogu MusicForMyEyes.pl pochodzącej z Kutna Ewy Szymańskiej ukazał się artykuł "Kutno w piosenkach". Blogerka dotarła do 12 tekstów w których pojawia się Miasto Róż - nie tylko Kultu, Pidżamy Porno czy Jeremiego Przybory. Okazuje się, że Kutno nie jest tak anonimowe, jak sądzą niektórzy. Choć Kutno nie należy do najmniejszych miast w Polsce, to mieszkańcy większych miejscowości Miasta Róż nie kojarzą. Słyszeli wprawdzie o istnieniu grodu nad Ochnią, jednak nie zdają sobie sprawy nawet z tego, że rok rocznie jest on światową stolicą baseballa, a do miasta zjeżdżają się w tym czasie turyści z różnych zakątków świata.

Kutno od kilku lat przechodzi metamorfozę i staje się coraz ładniejsze i nowocześniejsze. W powszechnej świadomości przyjęło się jednak kojarzenie naszego miasta z zaniedbanym dworcem, który pojawił się nawet w piosence zespołu Kult "Polska" ("Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy, jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy"). I choć dworzec przeszedł kompletną modernizację, to osoby nie zdające sobie z tego remontu sprawy nadal utożsamiają nasze miasto z brudną stacją kolejową.

Miasto Kutna nierzadko pojawia się w twórczości znanych polskich artystów. Wspomniano o nim nie tylko w utworach z dawnych lat (m. in. "O, Kutno!" Kabaretu Starszych Panów, "Roztańczone nogi" Ireny Kwiatkowskiej, "Marymoncki Dżon" Elektrycznych Gitar czy "A jednak do pary" Krystyny Konarskiej") ale również w tych współczesnych- jak chociażby raper Donguralesko w "Migają lampy". Kutno pojawia się jednak nie tylko w utworach muzycznych, nawiązują do niego twórcy seriali komediowych czy paradokumentalnych.

Zachęcamy do zapoznania się z notką Ewy Szymańskiej:

http://www.musicformyeyes.pl/2015/07/kutno-w-piosenkach.html

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE