Reklama

Spółdzielnia mleczarska pod lupą prokuratury

Opublikowano:
Autor:

Spółdzielnia mleczarska pod lupą prokuratury - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O fetorze gnilizny dającym się we znaki niemal połowie mieszkańców Kutna pisaliśmy już kilka tygodni temu. Kutnianie łączyli wtedy przykry zapach z budową podczyszczalni ścieków w lokalnej spółdzielni mleczarskiej. Jak twierdzili, śmierdzący problem pojawił się już jesienią ubiegłego roku.

- Od tego czasu smród jest straszny. Często nie mogę otworzyć okna, bo ciężko wytrzymać. Teraz jest to jeszcze bardziej dokuczliwe, bo jest lato i chciałoby się posiedzieć na dworze, ale nie ma na to szans. Najbardziej cierpią na tym dzieciaki - relacjonowała pani Zofia Jędrzejewska, która mieszka "przez płot" z zakładem mleczarskim.

- Czuć smród na całej ulicy i okolicznych osiedlach już od dłuższego czasu - dodał Wiesław Mordzak, którego spotkaliśmy przy ul. Toruńskiej.

Sprawa zrobiła się na tyle poważna, że Urząd Miasta postanowił poinformować o sprawie prokuraturę. Śledztwo zostało wszczęte niemal od razu.

- W dniu 31 sierpnia zostało wszczęte zostało śledztwo w sprawie zanieczyszczania wód rzeki Ochni odpadami przemysłowymi w okresie od 7 lipca 2016 roku do 20 lipca 2016 roku w Kutnie, w ilości i postaci mogącej zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, tj. o przestępstwo z art. 182 par. 1 k.k. Śledztwo nie zostało dotychczas zakończone - poinformowała Prokuratura Rejonowa w Kutnie.

Sprawę będziemy monitorować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE