Reklama

Reklama

Sporo ludzi na cmentarzu. Kutnianie odwiedzają groby bliskich [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 1 listopada, a więc dzień Wszystkich Świętych, to co roku czas zadumy i wracania pamięcią do tych, których już wśród nas nie ma. Od rana kutnianie odwiedzają okoliczne cmentarze, w tym nekropolię przy ulicy Cmentarnej.

Reklama

Wydaje się, że w tym roku ludzi na kutnowskim cmentarzu jest nieco mniej niż zwykle. Może mieć to związek z tym, że niektórzy wykorzystali miniony weekend do odwiedzin grobów swoich bliskich.

Nie zmienia to faktu, że mieszkańcy chętnie odwiedzają nekropolię i momentami w okolicy trudno znaleźć wolne miejsce do zaparkowania samochodu. Nad bezpieczeństwem odwiedzających cmentarz czuwają mundurowi.

Warto więc – w miarę możliwości – korzystać z komunikacji publicznej lub wykorzystać ładną pogodę i wybrać się na miejsce spacerem.

Kolejnym argumentem który za tym przemawia są utrudnienia o których już kilka dni temu informowały władze Kutna. Dotyczą one ulic 29 Listopada, Zgoda, Cmentarna, Łąkoszyńska. 

Od 29 października od godz. 6.00 wyłączona z ruchu kołowego jest ul. Zgoda oraz ul. Cmentarna na odcinku od ul. Zgoda do końca ogrodzenia cmentarza parafialnego. Zakaz ruchu pojazdów nie dotyczy mieszkańców oraz osób upoważnionych do handlu.

Od 30 października od godz. 15.00 wprowadzono ruch jednokierunkowy w części ul. 29 Listopada, od skrzyżowania z ul. M. Skłodowskiej - Curie do skrzyżowania z ul. Okrzei. Po lewej stronie ulicy 29 Listopada zaprojektowano parkingi dla pojazdów z podanym sposobem parkowania - na skos. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do 1 listopada do godz. 24.00.

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzono również w rejonie cmentarza parafialnego Kutno - Łąkoszyn. Od 31 października ruch kołowy na ul. Staffa odbywa się jednokierunkowo od ul. Łąkoszyńskiej w stronę skrzyżowania z ul. Solskiego i od ul. Solskiego w kierunku ul. Korczaka również w jednym kierunku. 

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie Łąkoszyna obowiązywać będą do dnia 1 listopada do godz. 24.00. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy