Reklama

Sposoby na zarobek w czasie wakacji

Opublikowano:
Autor:

Sposoby na zarobek w czasie wakacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Okres prac sezonowych rozpoczęty. W internecie pojawiają się ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników do zbiorów owoców i warzyw gruntowych. Jest to doskonała okazja dla bezrobotnych i niepełnoletnich jeszcze mieszkańców Kutna na sprawdzenie się w roli pracownika.

Zainteresowanie tego rodzaju zajęciami to domena nie tylko dorosłych bezrobotnych. Również nastolatkowie, chcący zarobić na wymarzone wakacje, chętnie zgłaszają się do pracy w typie: opiekunka do dzieci, pomocnik osoby starszej, opiekun zwierząt, roznoszenie ulotek lub praca przy zbiorach.

Zatrudnienia na sezon letni szukać można za pośrednictwem interenetu lub ogłoszeń wywieszanych często w widocznych miejscach na terenie miasta. Niestety, Urząd Pracy nie dysponuje ofertami pracy wakacyjnej/sezonowej przy zbiorze owoców i warzyw. Rolnicy i handlowcy na własną rękę poszukują ludzi chętnych do pracy przy zbiorach różnych warzyw i owoców, np. truskawek, malin, ogórków czy wiśni. Stawkę godzinową ustala właściciel gruntu, a biorąc pod uwagę aktualne prognozy pogody, praca ta wydaje się cięższa i trudniejsza niż zwykle.

- Sezonowością zatrudnienia charakteryzuje się branża budowlana. Obecnie poszukiwani są pracownicy wykwalifikowani lub z doświadczeniem przy wykonywanych czynnościach na stanowiska murarz, hydraulik, pracownik przy docieplaniu budynków - dowiadujemy się od Leokadii Łuczak, pośrednika pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. - Inną sezonową pracą jest oferta pracy na stanowisko drobiarz -pakowacz, jednakże jest to praca poza Kutnem, na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE