Reklama

Reklama

Spotkania przy piwie pod chmurką w Kutnie? Być może już wkrótce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Spotkania przy piwie pod chmurką w Kutnie? Być może już wkrótce - Zdjęcie główne

Wiemy ile ogródków piwnych może pojawić się w centrum Kutna | foto poglądowe-pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zapewne wielu mieszkańców Kutna i okolic naszego miasta z niecierpliwością wypatruje czasu, w którym zarówno zniesienie pandemicznych obostrzeń jak i wiosenna aura pozwolą na spotkania towarzyskie w centrum. Wkrótce stanie się to możliwe, a Urząd Miasta podał szczegóły dot. ogródków gastronomicznych.

Reklama

Tradycyjnie w okresie wiosenno-letnim w sercu Kutna mogą pojawić się ogródki piwne. Niedawno Urząd Miasta poinformował o szczegółach.

Wszystko zależy od... rządu

W tym tygodniu TUTAJ informowaliśmy już o tym, że magistrat – podobnie jak w latach ubiegłych – zamierza udostępnić przedsiębiorcom przestrzeń na placu Piłsudskiego z przeznaczeniem na ogródki gastronomiczne. Jedyną przeszkodą są wciąż obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne.

- Jeśli tylko obostrzenia sanitarne na to pozwolą będziemy udostępniać przedsiębiorcom przestrzeń na Placu Piłsudskiego pod ogródki gastronomiczne. Chcemy, aby mieszkańcy mieli możliwość korzystania z nich, natomiast nie wiemy, kiedy przedsiębiorcy zdecydują się na ich otwarcie – informowało nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Ratusz czeka więc na poluzowanie obostrzeń, jednocześnie przekazuje dalsze informacje w tej sprawie – tym razem skierowane ściśle do przedsiębiorców, lecz wartościowe także dla zwykłych mieszkańców.

Ile ogródków może pojawić się w sercu miasta?

W oficjalnym komunikacie prezydent Kutna informuje, że w roku 2021 Miasto zamierza stworzyć możliwość uruchomienia na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 5 sezonowych ogródków gastronomicznych, pod warunkiem przestrzegania ścisłych wytycznych sanitarnych, które zabezpieczą bezpieczeństwo obsłudze i klientom.

- W pierwszej kolejności miejsca do dzierżawy na Placu będą przydzielone przedsiębiorcom prowadzącym stałą działalność w zakresie gastronomii w lokalach użytkowych, znajdujących się na nieruchomościach przy Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego – informuje Urząd Miasta w Kutnie.

Miejsca zostały oznaczone na załączniku mapowym numerami od 1 do 5, który znajduje się TUTAJ.

Osoby spełniające ww. kryterium mogą składać wnioski (wraz z wymaganymi załącznikami oraz kserokopią zaświadczenia z ewidencji działalności gospodarczej) o dzierżawę tylko jednego z wyznaczonych miejsc - usytuowanego najbliżej lokalu, w którym prowadzona jest przez nie działalność, w terminie do dnia 23 kwietnia 2021 roku, do godz. 1200.

Wnioski o dzierżawę są dostępne na stronie internetowej www.um.kutno.pl/przetargi i zamówienia publiczne/gospodarowanie nieruchomościami oraz www.umkutno.bip.e-zeto.eu w zakładce Komunikaty, Ogłoszenia i Obwieszczenia/gospodarka nieruchomościami.

Ogródek winien spełniać wymogi określone w Zarządzeniu Nr 61/2019 Prezydenta Miasta Kutno z dnia 28.03.2019 r. w sprawie ustalenia wytycznych dotyczących funkcjonowania sezonowych ogródków gastronomicznych w obszarze historycznego centrum Miasta Kutno.

Czynsz dzierżawny za 1 m2 terenu wynosi 2 zł w skali miesiąca plus podatek VAT 23%.

O dzierżawę nie mogą się ubiegać osoby posiadające nieuregulowane zobowiązania finansowe wobec Miasta.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miasta Kutno, pokój 210A telefon 24 – 253-12-49.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy